Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: aplikacje, cygarowe, na, telefon

Cygarowe aplikacje na telefon
Autor Wiadomość
Brennus
Początkujący Aficionado
el chabacano

Obecności na FOSCA: 5
Otrzymał 56 piw(a)
Wysłany: Sob 15 Wrz, 2012   Cygarowe aplikacje na telefon

Jako że ostatnio przesiadłem się z telefonu, który w zasadzie tylko dzwoni, na coś ciut bardziej zbliżonego technologicznie do XXI wieku, zacząłem przeglądać aplikacje cygarowe na androida ( w moim przypadku).
O ile dla miłośników wina jest sporo słowników, programów do systematyzowania domowej piwniczki czy wrażeń z degustacji, cygarowych programów jest już troszkę mniej.

Propozycja - wypisywać ciekawe cygarowe gry i aplikacje na androida, symbiana czy innego ajfona w tym wątku - może komuś się przyda

----------------------------------------------------

Zacznę od zdecydowanie niepoważnej propozycji - gierki :)

Może ktoś pamięta "hit" sprzed paru lat, MaxiDila? prosta gierka ekonomiczna z elementem losowym - mieliśmy listę produktów, każdy miał przypisaną do niego, aktualną na dany dzień w grze cenę za jednostkę. Tylko produktami tymi były ... narkotyki :) marycha była najtańszym za jednostkę produktem, kokaina była najdroższym,.
W ramach wydarzeń losowych, jeśli danego dnia np. zamknięto fabrykę LSD, jego cena drastycznie wzrastała, więc jeśli tanio kupiliśmy wcześniej ogromne ilości, teraz możemy decydować czy sprzedajemy czy jeszcze zachowamy. Ot taka narkotykowe wariacja na temat giełdy :)

TUTAJ wcielić się możemy w szmuglera cygar :D mechanizm ten sam, zamiast narkotyków mamy różne havany. zasady jak w maxidila

--------------------------------------

Ściągnąłem ale jeszcze nie przetestowałem parę poważniejszych programów, min cigar box, cigar inventory tracker itp, jak będę miał czas je otworzyć i pobuszować w nich, coś napisze

Tama
Nowicjusz
Smakosz

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 66 piw(a)
Wysłany: Nie 16 Wrz, 2012   

Platforma Android
CigarGeeks . Mobilna wersja portalu cygarowego Cigar Geeks największej znanej mi bazy cygarowej w necie. Można się połączyć na swoje konto i nadzorować spożycie i dostawy. Można dodawać noty do bazy.

CigarStar aplikacja do zbierania własnych not degustacyjnych wraz ze zdjęciami które są załączane do noty. Po instalacji mamy bazę cygar kubańskich. Istnieje możliwość dopisania ręcznie innych marek cygar.

Brennus
Początkujący Aficionado
el chabacano

Otrzymał 56 piw(a)
Wysłany: Śro 19 Wrz, 2012   

Android

Cigar Box - archiwizacja cygar i wrażeń z ich palenia.

Wersja Trialowa, zdecydowanie zniechęca do wykupienia Full-opcji. Nie ma dostępu do opcji humidor, więc nawet nie opiszę. opcja dossier - do wpisania tylko nazwa, do wyboru różne rozmiary, kraje pochodzenia, wrappery - baza do wyboru jest niemała, ale jeśli mamy coś oryginalnego i rzadkiego, trzeba wybrać opcję Other - nie ma wpisywania nowego kraju, wrappera itd.

Na zdjęciach w wersji płatnej widać np dodatkową mozliwość zaznaczania mocy czy koloru okrywy - w tej wersji brak. bardzo ubogi zagracający pamięć program.
odradzam

Cigar Inventory Tracker jak powyżej, archiwizacja zbiorów w humidorze i wrażeń z palenia

Wrażenie wyraźnie lepsze, chociaż wciąż przeciętny. 4 działy
- HUMIDOR z listą wprowadzonych cygar,
- ADD gdzie wprowadzamy cygara : tu już lepiej, dołączamy fotkę zdjęcia od razu z aparatu telefonu, do wybieranych cygar w bazie można dopisywać kolejne. Zapisujemy ilość, datę na pudełku, datę zakupu, cenę... i koniec. żadnych danych typu kraj pochodzenia, kolor liścia, typ, kształt, moc... wszystko można sobie dopisać jako dodatkową notatkę, ale po co wtedy specjalna aplikacja
- REMOVE - usuwa cygaro, plus można dopisać datę spalenia, ilość, ocenę i uwagi
- NOTES - specjalne uwagi co do cygara, w zasadzie to samo co w trybie remove, tylko nie zmienia stanu w naszym "humidorze"
lepszy ,ale wciąż rozczarowuje, szczególnie że potrafi się wyłączyć po błędzie. podobne programy o winach są o niebo lepsze, a wciąż za darmo. przy appkach dla cygar lepiej zapłacić parę złotych, bo to tylko spowalnia androida.
Następny przetestuję chyba podanego przez Tamę, rozumiem że polecasz?:)

Tama
Nowicjusz
Smakosz

Otrzymał 66 piw(a)
Wysłany: Sob 22 Wrz, 2012   

Brennus napisał/a:

Tak używam obydwu.
Przetestowałem-przejrzałem ok 10 ale większość to albo amerykańska "końcówka" do konkretnego sklepu gdzie możesz zamawiać cygara albo nic nie warte notatniki które nie warte są pamięci naszego telefonu.

Brennus
Początkujący Aficionado
el chabacano

Otrzymał 56 piw(a)
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

Tama napisał/a:
Brennus napisał/a:

Tak używam obydwu.
Przetestowałem-przejrzałem ok 10 ale większość to albo amerykańska "końcówka" do konkretnego sklepu gdzie możesz zamawiać cygara albo nic nie warte notatniki które nie warte są pamięci naszego telefonu.

Właśnie przechodzę tą wyboistą drogę....

Cigar Boss

Android/iOS (czy jak się zwie odpowiednik na pogryzione jabłuszka)

Na tle 2 wcześniejszych o wiele lepiej... czyli wciąż wiele do życzenia.
Dostępne są 2 wersje, bezpłatna i PRO - różnica jest taka, że w pro się płaci (9,47) i nie ma dzięki temu reklam. Na przetestowanie lepiej wersję free, jeśli się komuś spodoba, warto zapłacić za odciążenie baterii telefonu chociażby.

Program o wiele bardziej rozbudowany od poprzednich, oraz uboższy zarazem. Menu oferuje Przegląd marek cygar, z ceną, opisami , foto itd, niestety głównie brzmią jak sklepowe formułki - wszystkie są pyszne :) no ale jednak coś o charakterze cygara da się obiektywnie wyczytać. Dalej "filtr" - wyszukuje cygar po ich właściwościach, pochodzeniu, etc. Nasze ulubione spis cygar i sklepów nagrodzonych przez nas największą ilością gwiazdek. Nowe Cygara - to bardzo fajna opcja, pokazuje najnowsze cygara z tej bazy - jedyny minus, chyba najnowsze DODANE do bazy, bo o Avo Trompeta 2012 pisałem już kawał czasu temu. CYGARO MIESIĄCA - podwójna wpadka - primo nie działa u mnie (error) drugie primo ;P tutaj możecie sobie przeczytać jakimi obiektywnymi kryteriami kierują się w wyborze, podane są dokładne stawki za kampanię cygara miesiąca. Później mamy Top 10 rankingi najlepszych dych w kategoriach ogólnych, delikatnych, średnich i mocnych cygar, oraz "ekonomicznych" - nawet jeśli kryteria równie "obiektywne" jak cygaro miesiąca, ciekawa opcja. Cigars News tego też jeszcze nie udało mi się odpalić, errory. Ulubione sklepy czy lokalne sklepy to juz nam się specjalnie nie przyda - w Polsce jest tylko jeden sklep w płocku z wkładkami do epapierosów, pokazuje głownie amerykańskie sklepy, na zasadzie czysto komercyjnej - kto płaci ten jest. Dostęp do cigar wiki czy cigar boss blog są ciekawe, ale nie kluczowe.

Pominąłem 2 działy - Humidor i Notki . Razem z Ulubionymi Markami mają jedną cechę, która chociaż ma dobre strony, ostatecznie dyskwalifikują program jako humidorowy archiwizator. Po długich poszukiwaniach sposobu dodawania nowych cygar , notek, czy ocen, okazało się że robi się to z działu listy cygar. Wybieramy model, format, pojawia się wspomniana strona z ceną, opisem, foto, i tam klika się dodaj ocenę, dodaj notkę, dodaj do humidora. Może i wygodnie nawet... tylko że baza (choć dosyć imponująca) nie jest idealna. Prosty przykład -ostatnie przeze mnie spalone cygaro to Rosalones Argento. Chciałbym sobie coś zanotować - a tu nie ma żadnego Rosalonesa. Nie można dodawać nowych pozycji "z ręki". Nie można dawać fotek z palenia (fotki są w bazie).

Gwoździem do trumny są częste errory – poza niemożnością uruchomienia wspomnianych wcześniej działów, aplikacja jest wyjątkowo niestabilna, szczególnie przy poziomym ustawieniu ekranu – potrafi się wyłączyć, dosyć często zresztą to robi.

Mieszkasz w stanach, palisz to o czym przeczytasz w Cigar Aficionado – program może być naprawdę użyteczny. W naszych realiach, może służyć co najwyżej dla wyszukiwania info o cygarach i poszukiwaniu newsów (o ile zaczną mi działać) – ale na program humidorowy niezbyt się nadaje.

Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler

Obecności na FOSCA: 9
Otrzymał 313 piw(a)

A na symbiana (bella) nic nie ma?

Brennus
Początkujący Aficionado
el chabacano

Otrzymał 56 piw(a)

Highlander71 napisał/a:
A na symbiana (bella) nic nie ma?

Mozliwe że jest, tylko ze nokii nie posiadam, to i jak testować nie ma :) chociaż szukałem na symbiana (co prawda bardzo pobieżnie) jakieś sudoku na komórkę czy inne logiczne dla mej lubej - albo kiepsko szukałem, albo aplikacji na symbiana jest o wieeeeeeleee mniej od androida

marek_f3
Nowicjusz

Otrzymał 10 piw(a)

Aplikacji na belle (i ogólnie symbiana) faktycznie jest mniej, zwłaszcza jeśli chodzi o jakieś bardziej wymyślne sprawy. Osobiście mam tel. właśnie z bellką i swego czasu szukałem jakiejś aplikacji tego typu - niestety nic nie znalazłem. Także jeśli jest, to skrzętnie ukryta w czeluściach internetu :P

Styx
Nowicjusz

Wysłany: Nie 04 Lis, 2012   

Mam taki pomysł - ponieważ bardzo lubię mieć porządek jak coś kolekcjonuję i ostatnio szukam pomysłu na aplikacją na androida, to mógłbym się podjąć napisania czegoś.
Potrzebuje od Was wymagań jakie ta aplikacja powinna spełniać. Potraktujcie to jako listę życzeń lub burzę mózgów. Ostateczny zestaw funkcjonalności wybralibyśmy później.

pozdrawiam,
pch

Brennus
Początkujący Aficionado
el chabacano

Otrzymał 56 piw(a)
Wysłany: Pon 05 Lis, 2012   

przede wszystkim
nie ważne jakie kategorie (czy liść okrywowy, kraj pochodzenia, model cygara) jeśli nawet umieścić parę do wyboru na początek (np kraje - Kuba, Meksyk, Nikaragua, Honduras, ) ZAWSZE pozostawić opcję dodawania kolejnych, dopisywania.
Jeśli to możliwe - przy dodawaniu cygar pozostawiać bardzo dużo opcji do wpisywania informacji , aż do przesady - ale po dodaniu niech tylko te kolumny się pokazują które zostały wypełnione (czyli jeśli jest np kategoria kraj pochodzenia wrappera - a ja nie wpisuję tam nic, nie wybieram żadnej opcji - to przy finalnym przeglądzie cygara niech sięta opcja w ogóle nie pokazuje)

bardziej szczegółowo po "głębszej rozkmince" :)

Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler

Otrzymał 313 piw(a)
Wysłany: Pon 04 Lut, 2013   

Cigar Guage - proszę przetestować i napisać co to warte.

CIGAR GUAGE

Tama
Nowicjusz
Smakosz

Otrzymał 66 piw(a)

Highlander71 napisał/a:
Cigar Guage - proszę przetestować i napisać co to warte.

CIGAR GUAGE

Pytasz odpowiadam - nic.
Telefon rysuje Ci kółka na ekranie a ty przykładasz cygaro do tego kółka i dzięki temu pomiarowi wiesz jaki masz ring.
No jak dla dzieci. :bejsbol:

Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler

Otrzymał 313 piw(a)

Tama napisał/a:
(...) No jak dla dzieci. :bejsbol:

To w sam raz dla mnie ;) , koniecznie muszę zmienić tel na andka. Dzięki , może komuś się przyda ta app'ka

bigindian
Nowicjusz

Otrzymał 278 piw(a)
Wysłany: Wto 12 Sty, 2016   

Taki oto programik znalazłem ;)

Aficionado

Android

Aficionado otwiera Tobie wspaniały świat cygar!
Obszerna baza danych i użytecznych narzędzi - aplikacja na smartphona dla cygarowych Aficionado.
★ Szczegółowe dane o cygarach i ich producentach z cały czas rosnącą cygarową bazą danych
★ Zaznaczaj swoje ulubione
★ Obserwuj swoje wirtualne humidory
★ Zapisuj personalne notatki przy cygarach i dziel się nimi z innymi użytkownikami Aficionado
★ Użyteczne narzędzia: Średnica Pierścienia (Ringu), Wykres Smaków i Aromatów dla Twoich Cygar, Cygarowy Savoir Vivre, Statystyki Użytkownika
★ Dopisz swoje ulubione cygara do bazy

Rozszerzona funkcjonalność w płatnej wersji w aplikacji
★ Brak reklam
★ Wykresy smaków podzielone na trzy tercje
★ Ocena własna (1…10)
★ Nieskończona liczba humidorów, wpisów w humidorach, ulubionych, udostępnianych notatek i chatów
★ Zarządzanie cygarami w humidorze - daty, ceny, grupy, dowolny tekst
★ Synchronizuj swoje dane na naszym serwerze. Archiwizuj i przywracaj dane kiedy zmieniasz urządzenie, albo synchronizuj pomiędzy wieloma swoimi urządzeniami na tym samym profilu.

Aplikacja Aficionado, pomaga Ci się cieszyć każdym kolejnym cygarem.

kasio121
Nowicjusz

Wysłany: Śro 24 Sie, 2016   

Fajne to to. Podoba mi sie. Ściągnę, zainstaluję i napiszę recenzję :)

radekb
Nowicjusz

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: Śro 14 Lis, 2018   

To ja dodam jeszcze Cigar Scanner. Co prawda jest to apka sklepu neptunecigar.com, ale nieźle działa. I na komputerze, i na Adroidzie i na iOS. Mnie się podoba.

Odpowiedz do tematu