Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: kulturalne, wazne, wydarzenia

Ważne wydarzenia kulturalne
Autor Wiadomość
Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler

Obecności na FOSCA: 9
Otrzymał 310 piw(a)
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   Ważne wydarzenia kulturalne

Postanowiłem założyć taki temat bo dużo imprez nam umyka poprzez brak informacji a więc:

Rybnik dnia 29.06.2008

http://www.kultura.rybnik.pl/kubanski.html

Septeto Nacional to zespół legendarny, spopularyzowany na całym świecie przez film "Buena Vista Social Club". Założony w 1927 roku przez Ignacio Pineiro - ojca stylu son, na bazie którego powstała salsa.
W latach 30-tych zespół był najlepszym, obok cygar towarem exportowym Kuby. Na urzekających żarliwością i zmysłowością melodyjnych utworach Septeto Nacional wychowało się kilka pokoleń Kubańczyków. Skład zespołu zmieniał się. Dziś grają w nim trzy pokolenia muzyków. Kieruje nim słynny wokalista Eugenio "Raspa" Rodriguez,
a płyta Septeto Nationale "Poetas del Son" była w roku 2004 nominowana do nagrody Grammy. Jest to muzyka, na którą nadal czeka publiczność. Zaproszenia płyną do Septeto Nacionale z całego świata.
To nadzwyczajne artystyczne wydarzenie będzie miało miejsce
29 czerwca o godzinie 17.00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

trochę mnie trafiło że nie ma już biletów, pozostały jedynie dostawki w postaci krzeseł ale ... chyba warto prawda???

tel do kasy biletowej : 0 32 42 22 320

cena biletów:

parter - 70 zł
balkon - 60 zł

ale że już nie ma więc zostają tylko dostawki więc -10 zł

Pozdrawiam h71

szpooler
Aficionado

Obecności na FOSCA: 2
Otrzymał 14 piw(a)
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

Jako że temat ogólnie o wydarzeniach kulturalnych, niekoniecznie cygarowych, to pozwolę sobie napisać na świeżo (wróciłem 10 godzin temu :) ) o doskonałej operze "Otello" Verdiego jaką we Wrocławiu możemy oglądać na Wyspie Piasek od 13-15.06 i od 20-22.06.

http://www.wiadomosci24.p...awiu_68484.html

Ceny biletów od 20 do 60zł w zależności od sektora, miejsca VIP od 200 w górę bodajże.

Doskonałe widowisko, od 22.00 do 1.30 w nocy, wielka scenografia, wielka muzyka, wielkie głosy, nigdy nie byłem fanem opery, ale to co zobaczyłem wczoraj po prostu przeorało moje poczucie piękna :)

Polecam, bo warto!

mój status

Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler

Otrzymał 310 piw(a)
Wysłany: Nie 29 Cze, 2008   

Prawie cała sala w rybnickim teatrze , ludzie wchodzą choć już 5 minut po 17. Ktoś zerka zza kurtyny... wchodzą - jak sama nazwa wskazuje 7 muzyków , zaczynają grać ... jest rewelacyjnie.

"Raspa" czyli Eugenio Rodriguez , daje popis kubańskiej dykcji co wprawia cały tłum w osłupienie które kończy się wielkimi brawami.

Siedzę w 15 rzędzie więc odsluch mam idealny ale widok slaby :(

Był też akcent prokubański :)

Ogólnie 100 minut skocznej , porywczej muzy dla każdego. Młodzi tańczyli pod sceną, starsi kiwali sie w rzędach - było rewelacyjnie...

Aż chce się palić ...

Czuję sie bardzo doładowany

Pozdrawiam H71

El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator

Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 11
Otrzymał 183 piw(a)
Wysłany: Nie 29 Cze, 2008   

Coś pięknego :cool1:

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

dutch
Początkujący Aficionado
El Veguero y Torcedore

Obecności na FOSCA: 5
Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008   

Ja pierdziele !
dlaczego nic o tym wydarzeniu nie wiedziałem wcześniej chyba tylko z mojej winy bo tu nie zagladałem
Co za strata:(

mój status

Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler

Otrzymał 310 piw(a)
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

Nie wiem czy powszechnie wiadomo ale Ślązacy i Górale nie gęsi i tez swoje "Mrągowo" mają a mianowice. Będąc kiedyś w moich ukochanych górach a dokładnie w Wiśle natrafiłem na cykliczna imprezę pt. Beskidzki Piknik Country , ja bylem na 3 z serii teraz jest już 10 czyli rocznicowy. Jest to barwna impreza nie tylko dla fanów muzyki country.(osobiście średnio trawię ten typ muzyki) jednak na żywo w otoczeniu ludzi przebranych w stylu country , harleyowców, konfederatów itp robi to wszystko niesamowitą atmosferę.

Impreza trwa dwa dni a oto szczegółowy plan:

"X Beskidzki Piknik Country
Home > Kultura > X Beskidzki Piknik Country

Data: 30.08.2008

Miejsce: Amfiteatr

Organizator: Wiślańskie Centrum Kultury

Piknik Country rozpoczyna się barwnym korowodem, w którym biorą udział artyści - muzycy, banderie konne, harleye i trucki. Imprezie muzycznej zawsze towarzyszy jarmark country, podczas którego można zaopatrzyć się w westernowe elementy stroju oraz wyroby rzemieślnicze. W sobotni wieczór tradycyjnie organizowany jest western-bal, który zwykle trwa do białego rana.
W tym roku Beskidzki Piknik Country obchodzić będzie swój jubileusz 10 lecia istnienia. Tradycyjnie do Wisły przyjadą tysiące turystów, aby w niezwykłej atmosferze spędzić ostatni weekend wakacji.

30.08. - (sobota) godz. 16;00 -KOROWÓD

godz. 17;00 - 18;30 - Cezary Makiewicz i Kotlersi

godz.18;30 - 20;00 - BG Style

godz. 20;00 - 22;00 - Gang Marcela

godz. 22;00 - Country Bal w Restauracji "Dom Zdrojowy"

31.08. - (niedziela)

godz. 15;00 - 16;30 - Rubens Band

godz. 16;30 - 18;00 - Bridge

godz. 18;00 - 20;00 - Paweł Bączkowski

PROWADZENIE: Paweł Bączkowski
"

Być może uda mi się w tym roku nawiedzić te miejsca - bardzo bym chciał.
Zapraszam wszystkich bo naprawdę warto a wcale nie trzeba jechać do Mrągowa :) zęby poczuć klimat.

Pozdrawiam

H71

szpooler
Aficionado

Otrzymał 14 piw(a)
Wysłany: Sob 26 Lip, 2008   

A z Wisły do Cieszyna są już tylko 24km więc zapraszam :)

mój status

athena76
Nowicjusz
athena76

Wysłany: Wto 29 Lip, 2008   

W Lublinie w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego od wczoraj rządzi flamenco. Można słuchać muzyki, uczyć się tańczyć, oglądać filmy i przedstawienia.

Program na następne dni:

30 lipca
Godz. 20.30 – Kar Ma Pa koncert przechodzący w improwizację do filmu Pies Andaluzyjski (saksofon - Krzysztof Pachla, kontrabas, moog - Karol Gadzało, perkusja - Maciek Dziedzic)
Godz. 21.30 – Projekcja filmu Iberia (reż. Carlos Saura)

31 lipca
Godz. 21.00 - Spektakl Carmen Concierto (wykonanie: Teatr Tańca NTF, choreografia M. Matuszewska, taniec - Małgorzata Matuszewska,Małgorzata Wołyńczyk, Magdalena Faszcza, Małgorzata Gryczko, Kamila Olesińska, Anna Redlin, Śpiew - Magdalena Navarrete, Gitara - Andrzej Lewocki i Marta Czapla, Skrzypce - A. Montusiewicz, Instrumenty perkusyjne - Maciej Mustafa Giżejewski)

1 sierpnia
Godz. 19.00 – koncert zespołu Por Fiesta - taniec i muzyka flamenc (gitara: Andrzej Lewocki, śpiew: Kuba Polanowski, taniec flamenco: Ania Redlin, perkusja)
Godz. 20.30 – Nuevo Fuego - Flamenco Jazz (Sławomir Dolata – gitara, Mariusz Zakrzewski – piano, Tomasz Chojnacki – bas, Marcin Pawlik - flet, saksofon alt, sopran, Bartek Krawczak - perkusja zestaw jazz, Maciej Giżejewski - instrumenty perkusyjne, cona, cajón, Taniec - Anna Mendak)

2 sierpnia
Godz. 19.00 - Trio flamenco Familia 3/3 - taniec i muzyka flamenco (Małgorzata Wołyńczyk – taniec flamenco, Michał Wołyńczyk – gitara, Alicja Wołyńczyk - saksofon, flet)
Godz. 20.00 - Contratiempo (Marta Czapla – gitara, cajon, Palmas, Filip Swinarski - gitara, cajon, palmas, instrumenty perkusyjne, Jarosław Czajczyński – gitara, Palmas, Daniel Kluska - wokal, Palmas, taniec flamenco: Karolina Łukaszewicz, Kasia Kubicka)
Godz. 21.30 – La Pasion - spektakl teatru tańca z Krakowa – flamenco z elementami tańca współczesnego (taniec - Kaja Będkowska, Amelia Huszcza, Kasia Amborska, Izabela Dąbrowska, Hada, Karolina Kursa, Kasia Prządo)

pzdr

szpooler
Aficionado

Otrzymał 14 piw(a)
Wysłany: Pon 01 Gru, 2008   

Zapraszam w niedzielę, 7.12.08r. do Wrocławia, w klubie Bezsenność odbędzie się koncert promujący nową płytę grupy Fisz/Emade jako Tworzywo Sztuczne- "Heavi Metal", zaczyna się o 20.00.

Wlot 35zł w przedsprzedaży.

Zespołu przedstawiać nie chcę, kto zna- ten zna, kto nie zna- poznać musi :) W razie czego piszcie, skomponuję sampler poznawczy :P

mój status

oZz
Początkujący Aficionado

Wysłany: Sob 31 Sty, 2009   

22 luty Maria Peszek w klubie W-Z Wrocław. Ktoś z Wrocka lub okolic zamierza się wybrać? Zastanawiam się czy opłaca się podjechać ze znajomymi, o ile w ogóle będą chętni na wypad za miasto;p;)

Bruno
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lut, 2009   

Byłem dzisiaj na koncercie. Pięciu muzyków ubranych na czarno … W rękach metalowe przedmioty. Niee, to nie był koncert żadnej metalowej kapeli :-) .
HEVELIUS BRASS, czyli kwintet instrumentów dętych blaszanych grał w gdańskim ratuszu.
Ponieważ kwintet grywa w wielu miejscach w Polsce i na świecie warto śledzić sprawę i przy najblizszej okazji posłuchać ich na żywo.
POLECAM.

http://www.heveliusbrass.pl/index.html

szukran
Nowicjusz

Wysłany: Nie 15 Lut, 2009   

Dla mnie to wydarzenie roku :

Lord of Dance

ceny biletow w Szczecinie: 120,140,170zl
Na dzien 14.02.2008r godz. 18.00 ,okolo 80% biletow wyprzedanych.
Chetnym sugeruje pospiech...

MichalGoscik
Nowicjusz
Początkujący Aficionado

Otrzymał 4 piw(a)

szukran napisał/a:
Na dzien 14.02.2008r

Na kiedy?

kwasny1
Nowicjusz
midnight smoker

25 marca - Bydgoszcz, Hala Łuczniczka
26, 27, 28 marca – Warszawa, Sala Kongresowa
29 marca – Poznań, Hala Arena
30 marca – Wrocław, Hala Stulecia
31 marca, 1 kwietnia – Szczecin, MTS
3 kwietnia – Gdańsk, Hala „Olivia”

drinks
Aficionado
fan Ronnie O'Sullivana

Obecności na FOSCA: 10
Otrzymał 19 piw(a)

Powiem wam, że zawsze chciałem zobaczyć ten kawałek ponoć prawdziwej Irlandii, i w końcu będzie okazja jeśli coś znowu nie wypadnie.
A z biletami faktycznie, w HL we Wrocku już zdaje się resztka została.....

mój status

Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler

Otrzymał 310 piw(a)
Wysłany: Wto 16 Cze, 2009   

W mojej miejscowości a mianowicie w Czerwionce-Leszczynach - 20 czerwca czyli w ten weekend odbywa się coroczny konkurs Around The Rock gdzie gwiazdą wieczoru będzie zespół KULT.

WSTĘP WOLNY

Pozdrawiam serdecznie

H71

ps. Dojazd

PS. Już po festiwalu , było cudownie - gwiazdy w postaci zespołu UNDERGROUND, STRACHY NA LACHY oraz KULT (łącznie) zafundowały zgromadzonej publiczności ponad 5 godzin polskiej muzyki.

Atmosfera nie do opisania, przed KULTem były pokazy pirotechniczne ponad 10 minut a potem już tylko Kazik do 2.40 w nocy ...

rewelacja

pozdrawiam

h71

korea83
Ekspert Aficionado

Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Otrzymał 227 piw(a)
Wysłany: Nie 27 Gru, 2009   

16 czerwca 2010, Warszawa, lotnisko Bemowo -> Sonisphere Festival, a jako gwiazdy METALLICA, Slayer, Megadeth, Anthrax oraz Mastodon i Behemot, czyli sama smietanka swiatowego "mocnego grania" plus polski dodatkowy smaczek :)

Ja juz bilety kupilem, skoro gra Metallica to nie odpuszcze, tym razem tam bede :mrgreen:

Moze ktos jeszcze sie wybiera?? :)

Szczegoły TUTAJ

mój status

Sergiej
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 12
Otrzymał 100 piw(a)
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

Pod koniec stycznia w kilku miastach Polski zagrają Australian Pink Floyd Show - szczerze polecam, chłopaki niektóre utwory grają lepiej niż sami Floydzi :) Ja się wybieram do Warszawy 29.01.

http://www.zmiloscidohavan.pl/

Fear The Night
Nowicjusz
Scyzoryk przeznaczenia

Wysłany: Pią 01 Sty, 2010   

korea83 napisał/a:
16 czerwca 2010, Warszawa, lotnisko Bemowo -> Sonisphere Festival, a jako gwiazdy METALLICA, Slayer, Megadeth, Anthrax oraz Mastodon i Behemot, czyli sama smietanka swiatowego "mocnego grania" plus polski dodatkowy smaczek :)

Ja juz bilety kupilem, skoro gra Metallica to nie odpuszcze, tym razem tam bede :mrgreen:

Szczegoły TUTAJ

Ja się wybieram. ;-)

Man1ek
Nowicjusz

Wysłany: Pon 04 Sty, 2010   

korea83 napisał/a:

Szczegoły TUTAJ

No jeszcze zobaczymy :P głupio by było przegapić wielką 3 thrash metal z Polsce, pewnie zagrają większość z nowej płyty bo chcą ją promować ale trudno... ^_^

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu