Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: do, gadzet, maniakow, pytanie

Zamknięty przez: korea83
Sob 28 Lut, 2015
Pytanie do gadżet maniaków ;)
Autor Wiadomość
blaugrana
Ekspert Aficionado

Otrzymał 1254 piw(a)
Wysłany: Śro 25 Lut, 2015   Pytanie do gadżet maniaków ;)

Zastanawiam się nad kupnem małego tabletu i nie mogę się zdecydować. Generalnie w sprawach technicznych jestem total zielony i te wszystkie dane specyfikacji nic mi nie mówią.

Pytanie do Was:
Który z tych dwóch modeli jest lepszy: ACER ICONIA czy SAMSUNG GALAXY TAB 4 ?

I jeszcze jedno pytanie:
Chcę kupić projektor do oglądania filmów i wpadł mi w oko ten model.
Co o nim sądzicie?
A może jest coś dużo lepszego w podobnej cenie?

Z góry wielkie dzięki za pomoc
Blau

Musashi
Nowicjusz

Otrzymał 10 piw(a)
Wysłany: Śro 25 Lut, 2015   

Heja

Ten tablet jakie ma mieć zastosowania?

Co do projektora to osobiście preferuje Benq rozwiązania. Ten Acer którego wybrałeś jest ok ale jakość obrazu, zwłaszcza kolorów i czerni będzie słaba i do filmów nie poleciłbym, prawdopodobnie będzie problem z migotaniem. Jeśli rozglądasz się za tanim projektorem to raczej w okolicach 2000-3000zl niz 1000zl, sprawdzonych firm Benq, Nex czy Epson z technologia LCD albo LDP .
Tutaj maly opis tych technologii
Bardzo dobre opinie zbiera Benq 1070 ale to już ciut droższy sprzęt który jednocześnie zapewnia bardzo dobry obraz dla filmów.

Warto przyjrzeć się cenie lampy która raz na jakiś czas trzeba wymienić (co roku zazwyczaj a często są one w cenie nowego projektora) i jasności (takie minimum to 2500-3000). Dodatkowo do filmów warto by było żeby wyświetlał obraz w natywnej rozdzielczości HD (720p) a najlepiej w FullHD.

blaugrana
Ekspert Aficionado

Otrzymał 1254 piw(a)

Musashi napisał/a:

Ten tablet jakie ma mieć zastosowania?

Przeglądanie www, czytanie książek (pdf) słuchanie yt muzy, a w trakcie podróży do oglądania filmów.
BTW dzięki za info o projektorach :cool1:

Musashi
Nowicjusz

Otrzymał 10 piw(a)

Tablet to teoretycznie urządzenie które ma wiele funkcji ale jak jest coś do wszystkiego to wiadomo co :)

Co do czytania to jedyna warta zakupy rzeczą jest Kindle jakość czytania na czarno białym ekranie jest niesamowita i co najważniejsze nie meczy wzroku tak jak czytanie z ekranu kolorowego TFT czy IPS. jeśli to maja być krótkie dystanse to spoko ale na dłuższe wojaże to tylko Kindle (lub cos podobnego).
Co do słuchania muzyki to musisz zwrócić uwagę na dysk zainstalowany w tablecie. Osobiście przerzuciłem sie juz dawno na Spotify i jeśli słucham w lepszej jakości muzyki to około 400-500 ścieżek zajmuje około 6-8GB. Jeśli słuchasz zwykłych MP3 to każda ma minimum 5MB (w lepszej jakości 320kbps) wiec pomnóż przez ilość piosenek jakie chcesz słuchać i wyjdzie ci jak duży ma byc dysk. Oba podane przez ciebie tablety maja po 16GB z czego około 4-8GB zajmuje system i cały crap z nim związany (obie firmy słyną wręcz z instalowania masy badziewia z Androidem). Warto sprawdzić czy można używać kart pamięci (zdaje się ze do obu można maks 16-32GB dołożyć).
Co do podróżowania to oczywiście ważne jest bateria i jak długo wytrzyma tablet na niej. Oba działają jakieś 4-6 godzin w zależności co na nim robisz.

Jeśli mam wybierać tylko miedzy tymi dwoma to raczej Samsung ale jeśli wolałbyś rozważyć inne zakupy to warto sprawdzic Nexusa i Dell Venue.

blaugrana
Ekspert Aficionado

Otrzymał 1254 piw(a)

Musashi :cool1: Wielkie dzięki!

BTW czy ktoś z Was zna niemiecki?
Znalazłem review tego projektora Acer'a, ale niestety po niemiecku :/ jestem ciekaw co gość mówi...
https://www.youtube.com/watch?v=K1TaO26uUpc

je2bnik
Aficionado

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 637 piw(a)

Ja polecam tablet z Windowsem 8.1. Od roku używam lenovo miix 2 32 gb. z przekątną ekranu
8 cali. Nadaje się do wszystkich zastosowań które wymieniłeś. Poza tym z reguły w pakiecie
jest roczna licencja office365. No i masz funkcjonalność "normalnego" peceta. Wkrótce będzie
darmowa aktualizacja do Windows 10.

partagas
Aficionado
mr

Otrzymał 763 piw(a)

Musashi napisał/a:
warto sprawdzic Nexusa i Dell Venue.

Posiadam nexusa 7 2012, kupiłem go bo:
- ma 3G (wchodzi aero2)
- ma 7 cali (dobrze widać a nie za wielki, do plecaka ok)
- był tani (niecałe $300)

Obecny nexus to przekątna 8,9 cala - uważam, że już dość dużo a i z cenami pojechali w kosmos. Miałem ochotę na upgrade ale jak zobaczyłem powyższe to ozdrowiałem.
W ogóle jeśli ma to być urządzenie kanapowe, to te większe będą preferowane ale jeśli zależy Ci, żebys mógł zabrać wszędzie ze sobą... wg mnie 7 cali to optimum.
Skoro google porzucił rozmiar 7", to w tym segmencie chyba szajsung nie ma konkurencji.
Aaaa, nexusy NIE MAJĄ gniazda na karty pamięci a to dość istotne.

Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler

Obecności na FOSCA: 9
Otrzymał 289 piw(a)
Wysłany: Śro 25 Lut, 2015   Re: Pytanie do gadżet maniaków ;)

blaugrana napisał/a:
(...) Chcę kupić projektor do oglądania filmów (...)

TU poszukaj, to polska skarbnica wiedzy o takiej tematyce.

blaugrana
Ekspert Aficionado

Otrzymał 1254 piw(a)

H71, dziękuję!

vonKamil
Aficionado

Otrzymał 176 piw(a)
Wysłany: Czw 26 Lut, 2015   

Co do książek, to zastanów się nad jakimś e-bookiem, np Kindle. Moja druga połówka ma już kindla 4 lata i bardzo go ceni. Przede wszystkim ekran e-ink dzięki czemu bateria trzyma ok 2 tygodni, możesz normalnie tak jak książkę czytać pod lampą, w pełnym słońcu itp. Dodatkowo jest lekki i poręczny.

Tablety miałem i tylko mnie wkur... bo albo bateria lubi się rozładować w najmniej odpowiednim momencie, albo ten dziadowski android się zawiesić, albo jeszcze zawsze coś ;)

je2bnik
Aficionado

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 637 piw(a)
Wysłany: Czw 26 Lut, 2015   

vonKamil napisał/a:

Tablety miałem i tylko mnie wkur... bo albo bateria lubi się rozładować w najmniej odpowiednim momencie, albo ten dziadowski android się zawiesić, albo jeszcze zawsze coś ;)

Dlatego ponownie polecam tablet na windowsie :) najlepiej z prockiem intela :) .

Z androida też korzystam, na motoroli moto x i jestem bardzo zadowolony. Ale to jest niemal czysty kitkat, bez żadnych śmieciowych nakładek i bez śmieciowego oprogramowania.

blaugrana
Ekspert Aficionado

Otrzymał 1254 piw(a)
Wysłany: Pią 27 Lut, 2015   

Kolega "sprzedał" mi swój patent: kupujesz, sprawdzasz do 21 dni i jeśli nie spełnia Twoich oczekiwań - oddajesz do sklepu. Tak też zrobię. Kupię i potestuję, jak będzie ok to sprzęt zostanie, jeśli nie to go zwrócę.

partagas
Aficionado
mr

Otrzymał 763 piw(a)

Zastanawia mniej tylko moralna strona przedsięwzięcia. W ten sposób w zasadzie możesz mieć darmowy tablet na zawsze. Nie oceniam ale przemyśl to jeszcze.

blaugrana
Ekspert Aficionado

Otrzymał 1254 piw(a)

partagas napisał/a:
Zastanawia mniej tylko moralna strona przedsięwzięcia. W ten sposób w zasadzie możesz mieć darmowy tablet na zawsze. Nie oceniam ale przemyśl to jeszcze.

A co ma moralność do praw konsumenckich?

AntZ
Aficionado

Otrzymał 1361 piw(a)

partagas napisał/a:

Partagas, nie do końca tak, gdyż testując urządzenie, trzeba je zwrócić w stanie nienaruszonym, oraz nie można wgrywać swoich programów itp.
Jaki pożytek z takiego tabletu miałbym mieć.
Testuję podoba mi się to kupuję i w pełni korzystam, jak nie to odsyłam.
Ja tak to widzę ;-)

Poza tym aby tylko obejrzeć i się pochwalić nie chciałoby mi się płacić co trzy tygodnie kosztów transportu w tą i z powrotem.

blaugrana
Ekspert Aficionado

Otrzymał 1254 piw(a)

Serio, nie widzę nic złego z korzystania z moich praw konsumenta.

Szczególnie, że klauzula zwrotu towaru w ciagu (jak się nie mylę) 21 dni, powtarzana jest jak mantra przez sprzedawców.

partagas
Aficionado
mr

Otrzymał 763 piw(a)

Ant, taki test to owszem ale od czego media markt czy inszy saturn :-P Co za testowanie, skoro nie można sprawdzić jak działa ulubiona apka? Jeszcze raz zaznaczam, ze nikogo pochopnie nie oceniam ale 3 tygodnie daje pewne możliwości. Spotkałem cwaniiaków po drugiej stronie Atlantyku co to kupują lustrzanke na czas urlopu a potem 'niepodobasie' - to żenujące. Stąd wspomniałem i stąd sugestia żeby przemyśleć. W dobrej wierze i we właściwy sposób to luzz, korzystamy z praw, ale bez przegięć. Nie dajmy złego przykładu.

blaugrana
Ekspert Aficionado

Otrzymał 1254 piw(a)

No wiadomo, że nie mam zamiaru nadużywać tego prawa, a jedynie skorzystać, jeśli towar nie spełni moich oczekiwań.

AntZ
Aficionado

Otrzymał 1361 piw(a)

partagas napisał/a:
Ant, taki test to owszem ale od czego media markt czy inszy saturn :-P Co za testowanie, skoro nie można sprawdzić jak działa ulubiona apka? Jeszcze raz zaznaczam, ze nikogo pochopnie nie oceniam ale 3 tygodnie daje pewne możliwości. Spotkałem cwaniiaków po drugiej stronie Atlantyku co to kupują lustrzanke na czas urlopu a potem 'niepodobasie' - to żenujące. Stąd wspomniałem i stąd sugestia żeby przemyśleć. W dobrej wierze i we właściwy sposób to luzz, korzystamy z praw, ale bez przegięć. Nie dajmy złego przykładu.

Nie wierzę, że lustrzanka po urlopie nie będzie nosiła śladów użytkowania, tak więc takich typków można szybko odcedzić.
Ja mówię tu o ludziach, którzy mieszkają poza dużymi aglomeracjami i najzwyczajniej chcą sprzęt po prostu obejrzeć i w razie co go odesłać.
Dla takich właśnie ludzi, to jest dobre rozwiązanie.

:cigar:

partagas
Aficionado
mr

Otrzymał 763 piw(a)

A nie masz przypadkiem znajomych sprzedawców w odzieżowych sieciówkach? Włos się jeży co ludzie próbują zwrócić i jeszcze dym sieją jak im na kasie nie chcą przyjąć. Przy nich zainstalowanie kilku apek czy cyknięcie fotek to mały grzech.
Sorka blau za offtop, kończmy. Pozdrawiam.

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi