Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: przemyslaw, saleta, sportowiec, stulecia

PRZEMYSŁAW SALETA - sportowiec stulecia!!!
Autor Wiadomość
maciejslu
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Lis, 2007   PRZEMYSŁAW SALETA - sportowiec stulecia!!!

NO PO PROSTU SZOK!!!

Właśnie oglądam na "dwójce" wywiad z Przemysławem Saletą. Facet rezygnuje z konkursu z tańcami na lodzie, bo za trzy tygodnie idzie na operację.

Oddaje nerkę swojej chorej córce...

K***A! (bo inne słowo tu nie pasuje) - to jest naprawdę Wielki Gość!

P.S. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem tym słowem.

Edit: Maciek, na pewno wiele innych słów tu pasuje. Nie sądzę, żeby była to standardowa reakcja wszystkich na tą informację.

korea83
Ekspert Aficionado

Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Otrzymał 148 piw(a)
Wysłany: Sob 17 Lis, 2007   

Tez wlasnie to ogladalem i tez sie niezle zdziwilem.

Niezle sie chlopak poswieca, no ale dla wlasnego dziecka to chyba kazdy by tak zrobil :)

mój status

maciejslu
[Usunięty]

korea83 napisał/a:
Niezle sie chlopak poswieca, no ale dla wlasnego dziecka to chyba kazdy by tak zrobil :)

Mnie przede wszystkim chodziło o formę i o to, co i jak mówił.

Facet się martwił, czy jego nerka nie będzie za duża, i czy nerka sportowca na diecie wysokobiałkowej nadawać się będzie dla dziecka.

O swojej dalszej karierze sportowej powiedział krótko: to jest teraz nieważne i w ogóle nie ma o czym mówić...

korea83
Ekspert Aficionado

Otrzymał 148 piw(a)

No dla niego to jest tym wieksze poswiecenie, ze o sporcie to on juz moze faktycznie zapomniec :neutral:

Godnie sie facet zachowal i tyle :D

mój status

barthez
Nowicjusz

Jak najbardziej się zgadzam, zapewne niełatwo jest podjąć taką decyzję, w końcu to poważna operacja, a tym bardziej dla człowieka, który bądź co bądź trenuje (trenował) sport wyczynowo.

mój status

Michal
Ekspert Aficionado

Otrzymał 5 piw(a)

Z jednej strony wyczyn godny podziwu, człowiek jest wielki. Z drugiej jednak myślę, że rodzic, który kocha swoje dziecko, miałby taką sytuację, a zarazem możliwość oddania swojego narządu zrobiłby to samo.

szpooler
Aficionado

Obecności na FOSCA: 2
Otrzymał 14 piw(a)

Saleta jako jeden z naprawdę niewielu (o ile nie jedyny) naszych bokserów, czy w ogóle "walczących" (startował przecież bardzo długo gdzieś tam u skośnookich w tych walkach gdzie naprawdę się tłukli, klatki, bez rękawic itd itd) jest po prostu normalnym, inteligentnym, dowcipnym facetem. A gest? No cóż, niby coś normalnego, każdy z nas chyba w takiej sytuacji zrobiłby to samo, ale dla niego to oznacza koniec kariery sportowej praktycznie, poza tym czytałem już fragmenty jego wypowiedzi, troska, odpowiedzialność i miłość- tyle. Szacunek wielki dla niego!

mój status

Josephros
Doświadczony Aficionado
szara eminencja ;d

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 3 piw(a)

tylko po jaki gwint w telewizji o tym opowiadać?!

mój status

korea83
Ekspert Aficionado

Otrzymał 148 piw(a)

Josephros napisał/a:

Program chcieli promowac....

Saleta odszedl z programu i teraz wszyscy o tym mowia. On zyskal szcunek ludzi a przy okazji telewizja w jakis tam sposob wypromowala swoj program...

Jak dla mnie to niezbyt to poprawne, ale wiadomo jak to jest z telewizja.

mój status

proforma
[Usunięty]

korea83 napisał/a:
...ale wiadomo jak to jest z telewizja.

z telewizją jest tak że jak nie chcesz o czymś mówisz to na szczęście nie mają sposobów, przynajmniej na razie, żeby Cię do tego zmusić...

korea83
Ekspert Aficionado

Otrzymał 148 piw(a)

proforma napisał/a:
korea83 napisał/a:
...ale wiadomo jak to jest z telewizja.

z telewizją jest tak że jak nie chcesz o czymś mówisz to na szczęście nie mają sposobów, przynajmniej na razie, żeby Cię do tego zmusić...

Tez prawda, gdyby Saleta chcial to zatrzymac dla siebie to nikt by mu nic za to nie zrobil, ale widoczenie chcial o tym opowiedziec...jego prawo

mój status

drinks
Aficionado
fan Ronnie O'Sullivana

Obecności na FOSCA: 10
Otrzymał 19 piw(a)

Josephros napisał/a:

Dobre pytanie, współczuję dziecku i jemu samemu, życzę im zdrowia, ale jakoś ta sytuacja nie czyni Salety w moich oczach herosem - robi to, co każdy rodzic uczynić powinien.
We Wrocku jest taka klinika onkologiczna dla dzieci, kiedyś mój znajomy miał tam jakiś czas dziecko, jeśli ktoś chce pooglądać dramaty ludzkie, posłuchać nieprawdowpodobnych ludzkich historii, niech kiedyś podjedzie. Większość ludzi tam przebywających to tacy mali bohaterowie, przynajmniej w oczach swoich rodzin.
Na mnie wywarło to tak wielkie wrażenie, że od kilku lat przekazuję 1% podatku na konto ich fundacji i przy okazji zbiórek staram się też im pomóc.

A TV jakoś niestety rzadko do nich zagląda...........

mój status

szpooler
Aficionado

Obecności na FOSCA: 2
Otrzymał 14 piw(a)

No tak, to fakt, bo pewnie nie leczy się tam nikt "znany"... Wiem o czym mówisz, moja matka pracuje w domu spokojnej starości/hospicjum. Też się słyszy masę historii, o których nikt mówić nie chce.

mój status

maciejslu
[Usunięty]

Panowie, według mnie mylicie przyczynę ze skutkiem.

Uważam, że Saleta zrobił tyle samo dobrego dla idei transplantologii, ile złego zrobił taki jeden as wywiadu ("walet wywiadu" raczej), niejaki Kamiński wespół z... (tu mi się cisną na usta jeszcze mniej parlamentarne określenia) byłym ministrem byłej sprawiedliwości.

A mnie ujęło nie to, że to zrobił (choć jak słyszę, że "to rzecz normalna", to wyczuwam nutkę hipokryzji jednak), ile sposób, w jaki o tym opowiedział. Spokojnie, rzeczowo, bez żadnej egzaltacji; a jak dziennikara zaczęła się skarżyc na koniec jego "sportowej kariery" powiedział krótko: "nie ma w ogóle o czym mówić...".

Według mnie Saleta zasługuje na szacunek. Mój w każdym razie ma.

radeqm
Aficionado

Otrzymał 7 piw(a)

maciejslu napisał/a:
Uważam, że Saleta zrobił tyle samo dobrego dla idei transplantologii, ile złego zrobił taki jeden as wywiadu ("walet wywiadu" raczej), niejaki Kamiński wespół z... (tu mi się cisną na usta jeszcze mniej parlamentarne określenia) byłym ministrem byłej sprawiedliwości.

Maćku, donacje rodzinne to margines. Organy dawców ze stwierdzoną śmiercią mózgową to jedyna szansa większości biorców. W tym temacie długo jeszcze nie będzie lepiej.
Podsumowując, nie sądzę by była to wypowiedź szczególnie znacząca w promowaniu idei transplantologii w Polsce. A swoją drogą gest piękny i nie uważam, że każdego rodzica byłoby stać na coś takiego...

pozdr.

r a d e q m

p0lish
Początkujący Aficionado
jednak Kuba....

Otrzymał 1 piw(a)

Nie rozumiem podniety. Który z Was nie zrobiłby tego samego? Czy ktokolwiek inny, o zdrowych zmysłach mógłby podjąć inną decyzję?

Nie lubię Salety, miałem okazję go poznać osobiście - obydwaj trenowaliśmy na AWF.

Więcej przykładał uwagi do swojego PR a nie treningu. Oj jaki on jest teraz bohaterski!!! Napewno miesiącami myślał nad decyzją.

mój status

El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator

Obecności na FOSCA: 11
Otrzymał 174 piw(a)

Cytat:
Program chcieli promowac....

Saleta odszedl z programu i teraz wszyscy o tym mowia. On zyskal szcunek ludzi a przy okazji telewizja w jakis tam sposob wypromowala swoj program...

Jak dla mnie to niezbyt to poprawne, ale wiadomo jak to jest z telewizja.

Może jeszcze mu za to zapłacili ?
Telewizja może i na tym zyskała, bo zrobił się szum, ale myślę, że on ma to głęboko...
i tak prędzej czy później gazety zaczęłyby o tym bębnić. Gość powiedział co się stało i co zamierza i wszystko na ten temat. No, ale u nas od razu trzeba szybko sprawdzić czy przypadkiem na tym nie zarobił... ech daj Pan spokój!

p0lish
Początkujący Aficionado
jednak Kuba....

Otrzymał 1 piw(a)

Tu nie chodzi o żadną kasę. Zrobił coś najnormalniejszego na świecie a TV się tym brandzluje.

mój status

drinks
Aficionado
fan Ronnie O'Sullivana

Obecności na FOSCA: 10
Otrzymał 19 piw(a)

maciejslu napisał/a:

A mnie ujęło nie to, że to zrobił (choć jak słyszę, że "to rzecz normalna", to wyczuwam nutkę hipokryzji jednak)

nie bardzo rozumiem, co autor miał na myśli z tą hipokryzją, więc nie będę polemizował

maciejslu napisał/a:
.....Według mnie Saleta zasługuje na szacunek. Mój w każdym razie ma.

Ale jasne, że zasługuje, mój też, przecież nie pisałem, że nie. Ale jakoś nieufnie podchodzę do rozdmuchiwania takich spraw w mediach, prawdziwe życie toczy się poza TV i gazetami, wystarczy się rozejrzeć.

pozdrawiam fana Partagasów :cool1:

mój status

alan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Lis, 2007   

ja o całej tej historii nic nie wiem, ale wydawało mi się że zrezygnował bo stwierdził że do tańca się nie nadaje ;)
o jego prywatnych sprawach wolę nie dyskutować...

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu