Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: lampka, moja, retro

Moja retro lampka
Autor Wiadomość
fmshelby
Nowicjusz



Wiek: 32
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 0
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   Moja retro lampka

Może zacznę od przerażającego stwierdzenia, że ja was znam, a wy mnie nie koniecznie. Czytam sobie wątki na forum od 5 lat (myślałem że trochę krócej, ale data z działu z przywitaniami jest bezlitosna :) )

Jako że klimaty CA bardzo pasują do mojego poczucia stylu, chciałbym się wam czymś pochwalić :embarrest:


Wykorzystując kawałek drewna, kilka dodatków oraz żarówkę wzorowaną na projekcie Edisona, zrobiłem lampkę.


Od kilku lat spotykam się ze znajomymi w warsztacie - projektujemy i majsterkujemy, marzy nam się własna pracownia wzornicza. Lampka wyszła całkiem ciekawie i po 3 miesiącach używania uznaliśmy, że to nasz pierwszy naprawdę fajny projekt.


Wystartowaliśmy nawet z lampką na jednym z polskich portali crowdfudningowych, żeby zebrać środki na pracownię.
Będę bardzo wdzięczny za komentarze :)
 
 
partagas
Aficionado
mr



Wiek: 44
Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 740
Otrzymał 911 piw(a)
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   

Nie sądzisz, że przydałby się jakiś abażur? Żeby światło trochę rozproszyć, żeby nie dawało centralnie po oczach. Rozumiem, że to ma być nie tylko ładne ale i ma się dać używać.
Jeśli to brązowe na dole to naturalne drewno, to masz u mnie +
_________________
Every stick is a vacation. Each one, Brother.
Paweł
 
 
fmshelby
Nowicjusz



Wiek: 32
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 0
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   

To na dole - jeden lity kawałek drewna o solidnej wadze, bez żadnych klapek, dodatkowych otworów i zaślepek. Osuszone - dzięki temu delikatnie pęka, ale nie rozłazi się :) To jeden z naszych ulubionych akcentów - daje pewność, że nigdy nie powstaną dwie identyczne sztuki :)

Co do abażuru - jest totalnie zbędny. Już tłumaczę - specjalnie wybrałem żarówkę węglową o mocy 40 W i z długimi żarnikami - daje bardzo delikatne światło. Dzięki temu można patrzeć prosto na rozgrzane do białości i delikatnie drgające żarniki. Światło jest ciepłe i niezależnie jak na nie patrzeć - nie oślepia. Dodatkowo po pewnym czasie żarówka delikatnie opala się od żarników. Typowo wypoczynkowe rozwiązanie, np do gabinetu czy sypialni - da się przy niej poczytać czy odpocząć, ale nie koniecznie pracować bo po protu usypia :)
 
 
tasak89
Nowicjusz
1/3 inż. :P


Wiek: 35
Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 45
Otrzymał 25 piw(a)
Skąd: Książ Wielkopolski
Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   

Na co dzień zajmuje się elektryka, drewnem tez się bawię u siebie na ogrodzie i bardzo mi się podoba połączenie obydwu. Super wykonanie
 
 
 
kastomer
Początkujący Aficionado
el jefe...



Obecności na FOSCA: 1
Wiek: 55
Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 175
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 15 Cze, 2015   

Ja bym chętnie, na prezent, dla "myślącego" inżyniera chętnie coś takiego nabył. No chyba, że cena powala ;-)
 
 
fmshelby
Nowicjusz



Wiek: 32
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 0
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 16 Cze, 2015   

Wydaje mi się, że w przedsprzedaży cena nie straszy - 149zł . https://polakpotrafi.pl/projekt/lumi

Brutalna prawda jest taka, że aby mieć szansę rozpocząć produkcję musieliśmy ustalić cenę przy której i tak nic nie trafia do naszej kieszeni - byleby mieć trochę zamówień aby kupić materiały i załatwić pełną certyfikację ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Cygaro i retro-audio :-)
fotek kilka, tapety pulpitowe, zaczepka weekendowa
Maximus Full offtopic 2 Czw 24 Lip, 2014
Tomassino

Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 19