Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: czemu, dlugo, sie, tak, zlamanie, zrasta

Złamanie - czemu tak długo się zrasta?
Autor Wiadomość
Maryn
Nowicjusz
Weteran chirurgii

Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   Złamanie - czemu tak długo się zrasta?

Witam Was gorąco z zasypanego śniegiem Kraśnika. Zamieszczam ten temat w dziale "Full Offtopic", gdyż z cygarami ma on raczej znikome znaczenie. Przejdę jednak do rzeczy.
W październiku dość paskudnie złamałem podudzie (kość strzałkowa i piszczelowa, około 2 cm powyżej kostki, z przemieszczeniem i odpryskami). Nie obyło się bez pomocy pogotowia (porażający ból, stopa wykręcona o 180 stopni... :neutral: ). Dwa tygodnie w szpitalu w Lublinie, dwie repozycje. Do tej pory mam gips (właściwie to zdejmowany fragment), ale o chodzeniu i kulach nie ma mowy. Psychika już mi naprawdę siada (a co wy byście zrobili na moim miejscu :bejsbol: :neutral: ). Czwarty miesiąc domowego aresztu, prawie zerowy kontakt z otoczeniem...
Spotkaliście się już z takim przypadkiem? Może są wśród Was "weterani chirurgii", którzy znają się na rzeczy i napiszą czego tak długo się zrasta. Proszę was gorąco o radę...

oZz
Początkujący Aficionado

Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   

Jasna cholera, osobiście nie miałem nigdy nic złamanego ani zwichniętego. Złamanie to jakiś wypadek czy jak?? Pozostaje mi tylko i wyłącznie współczuć. Trzymaj się i nie poddawaj,

PS: Nastawienie psychiczne jest najważniejsze...

Maryn
Nowicjusz
Weteran chirurgii

Tak - złamanie to był wypadek, ale naprawdę nie chcę do tego wracać dzięki panu dyspozytorowi z policji, który uważał że jestem gówniarzem, który robi sobie żarty...
Dzięki za współczucie. Pocieszam się tylko tym, że za odszkodowanie być może pojadę na moje wymarzone wakacje, czyli "wsiąść do pociągu byle jakiego..." ;-)

bystry
Aficionado

Obecności na FOSCA: 6
Otrzymał 1 piw(a)

Spontany zawsze są najlepszymi wyjazdami :mrgreen: to kuruj się i jedź w Polskę albo Europę

Sergiej
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 13
Otrzymał 100 piw(a)

Ciężka sprawa, ja mogę Ci powiedzieć jedynie, że mój dobry kolega ma teraz wydłużaną nogę o 4,3 cm (wada genetyczna, nie było tego widać w ogóle, ale wszystko absorbował kręgosłup i jeżeli nie przeszedłby tej operacji, to za 10 lat jeździłby na wóźku) i będzie leżał w łóżku jeszcze z pół roku...

http://www.zmiloscidohavan.pl/

bystry
Aficionado

Otrzymał 1 piw(a)

Ja od jakichś 2 miesięcy męczę się z kostką. Odnawia mi się co chwilę kontuzja i raz chodzę bez problemu, a na drugi dzień skaczę na jednej nodze ;-) ale nie ma tego co porównać do złamania. To po prostu moje zaniedbanie, bo nie zaleczyłem dobrze skręcenia kilka lat temu i teraz tak mam :neutral: powoli dochodzę do wniosku, że coś by się przydało zrobić, ale do lekarza zawsze mam za daleko ;-)

jasiu1234567890
Początkujący Aficionado

Otrzymał 2 piw(a)

ja sobie nie wyobrażam braku aktywności ... nie umiałbym żyć bez jakiejkolwiek formy sportu, ruchu.... jak jestem przeziębiony i muszę ze 2 dni w łóżku poleżeć to już jest męka, ja z kontuzji t o miałem jedynie mięśnie ponadrywane i śicęgna ponaciągane :)

pozdrawiam

unknown
Początkujący Aficionado

Otrzymał 5 piw(a)

Tydzień temu zdjęli synowi gips z nogi.
Złamana była mała kostka sródstopia - 43 dni w gipsie.
W Twoim przypadku złamanie jest o wiele powazniejsze, trzeba dac kosciom naprawdę sporo czasu.
W tej sytuacji zdejmą Ci gips raczej później niż wczesniej - tu nie ma miejsca na pomyłki.
Pozostanie jeszcze rehabilitacja...

Musisz się trzymać i czasem pomyśl, że mogło byc gorzej...

Masz dostęp do Internetu, nie jest chyba tak źle...
Kiedyś były tylko książki i myślę, że to było w takim przypadku lepsze.

Grzegorz XVI
Początkujący Aficionado

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: Wto 17 Lut, 2009   

Kilka lat temu podczas meczu piłki nożnej na szkolnym boisku złamałem lewą nogę w udzie.
Złamanie zwykłe, jednak kość dość gruba, niewiele brakowało aby było otwarte.
Później karetka, szpital, nastawianie "na żywca", wiercenie dziury w nodze, 3 tygodnie wyciągu, 2,5 miesiąca gipsu i 2 miesiące rehabilitacji.
Efekt taki, że jedną nogę mam krótszą, drugą słabszą ale żyje, uprawiam różnorakie sporty w tym tzw extreme i mam się dobrze ;-)

głowa do góry!

Maryn
Nowicjusz
Weteran chirurgii

Wysłany: Wto 17 Lut, 2009   

Dzięki za ciepłe słowa. Widzę, że nie tylko ja byłem "porządnie" poszkodowany. Bez wychodzenia z domu jakoś przeżyję, ale bez cygar... Dlaczego? Wszystkie trzymam w humidorku w piwnicy (w mojej ogrzewanej kanciapie). Kiedy chciałem zapalić i poprosiłem mamę o przyniesienie go na górę, ona bardzo szybko mnie podsumowała: "Ty masz się zrastać, a nie wędzić :palacz: ". Hmm... Jeszcze takiej reakcji nie miałem.
Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie słowa otuchy. Nawet nie wiecie jakie to miłe...

Maryn
Nowicjusz
Weteran chirurgii

Wysłany: Wto 03 Mar, 2009   

Wybaczcie za kolejnego posta pod moim poprzednim.

Dzisiaj byłem w szpitalu - kolejka do rentgena - godzina. Kolejka do lekarza - dwie godziny. Boże błogosław polską służbę zdrowia.
Prześwietlenie wykazało prawie w stu procentach zrośnięte kości, ale również co przy złamaniach jest chyba rzeczą normalną spore niedowapnienie kości w pobliżu miejsca złamania. No to dieta serowo-twarogowa się szykuje (mamusia się ucieszy ;-) )
Doktor zdjął gips (od października ten sam, trzymał się tylko dzięki bandażom), kazał stopniowo "ćwiczyć" nogę, czyli próbować normalnie stawać. O kulach na razie nie ma mowy... No to super :neutral: . Ale spoglądam na to inaczej - przynajmniej nie muszę "dźwigać" na nodze tego klocka :mrgreen: .
I to jest najgorsze - nie mogę nawet "pójść" po cokolwiek do spalenia... :bejsbol:

tomaal
Początkujący Aficionado

Obecności na FOSCA: 4
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: Wto 03 Mar, 2009   

Maryn napisał/a:
I to jest najgorsze - nie mogę nawet "pójść" po cokolwiek do spalenia... :bejsbol:

Tym lepiej dla zdrowia, czyż nie? :mrgreen:

Pozdrawiam

bystry
Aficionado

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Śro 04 Mar, 2009   

Nie załamuj człowieka :P po takim wyposzczeniu to na zębach bym chyba doszedł ;-)

Maryn
Nowicjusz
Weteran chirurgii

Wysłany: Śro 04 Mar, 2009   

tomaal napisał/a:
Maryn napisał/a:

Tym lepiej dla zdrowia, czyż nie? :mrgreen:

No to mnie chłopie pocieszyłeś ;-) . Człowiek cały dzień zbija bąki przed komputerem, już to męczące się stało. Ani do biblioteki się nie pójdzie, ani się po sklepach nie połazi, ani się czegoś nie zapali, no bo i jak.
Ale przynajmniej odkryłem w sobie nowe hobby - gadżetomaniactwo :) . Piszę do różnych firm, a oni (tylko czasami) przysyłają mi różnego rodzaju duperele jak: smycze, breloczki, zapalniczki, itp. Już mam około 20 smyczy i z 7 breloczków :mrgreen: . Makulatury już nie liczę :palacz: . Przychodzą najczęściej w porozrywanych kopertach, bo mój listonosz lubi sobie coś skubnąć dla siebie :bejsbol:

gwardylon
Nowicjusz

Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: Czw 05 Mar, 2009   

Maryn napisał/a:

Ale przynajmniej odkryłem w sobie nowe hobby - gadżetomaniactwo :) . Piszę do różnych firm, a oni (tylko czasami) przysyłają mi różnego rodzaju duperele jak: smycze, breloczki, zapalniczki, itp. Już mam około 20 smyczy i z 7 breloczków :mrgreen: . :

To w takim razie zobacz tutaj - może Cię zainteresuje :mrgreen:

Klepitko
Ekspert Aficionado

Zaproszone osoby: 1
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: Czw 12 Mar, 2009   

Maryn nie martudz tylko natychmiast na rehabilitacje i to galopem. Lekarz odrazu po zdjęciu gipsu powinien Ci dać skierowanie ale widać zapomniał :palacz: Weż od lekarza pierwszego konfliktu. Po urazie powinni zrealizowac od ręki.
Jakbyś nie wieedział co i jak pisz na priwa

Maryn
Nowicjusz
Weteran chirurgii

Wysłany: Pią 13 Mar, 2009   

Czy zapomniał, czy nie, to powiedział mi tak: "Stawać na tą nogę ale nie chodzić. O kulach nie ma mowy". To ma być "wstęp do rehabilitacji". O bracie... Troszkę długo mi to zajmie.
Następna wizyta na początku kwietnia. Mogę się z Wami podzielić opinią n/t zdjęcia rentgenowskiego: Noga jest prawie całkowicie zrośnięta (!), ale blisko miejsca złamania są białe punkty, bielsze od bieli kości. Kiedy zapytałem co to jest, odpowiedział, że "niedowapnienie". Jezu, nigdy więcej publicznej służby zdrowia (szkoda, że nie mam znajomego posła :palacz: ).
Ano jak nie marudzić, jak od października na kwadracie ciągle? :cigar: . I tylko słyszy się szepty jak ktoś do mnie przychodzi: "Marcin już ma tak psychikę na wykończeniu...". Wiem, inni mają większe problemy niż moje głupie złamanie. Ale tak to człowieka dołuje, że już ma się wszystko głęboko w de...

El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator

Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 11
Otrzymał 183 piw(a)

Maryn, zawsze znajdą się tacy, którzy lubują się w chrzanieniu farmazonów :) i takich miej głęboko...
:cool1:

Jeszcze trochę się pomęczysz i będzie dobrze, ciesz się że nie trafiłeś do szpitala(a raczej rzeźni) w moim mieście, wtedy miałbyś przechlapane...;)

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

bystry
Aficionado

Otrzymał 1 piw(a)

Oj nie tylko u Ciebie. W Łodzi jak byłem na izbie przyjęć z uszkodzoną kostką (już mi się ciągnie od kilku lat, ciągle od nowa :/ ) to facet nawet nie spojrzał, nie dotknął nic. Tylko powiedział "lekki uraz, kup opaskę usztywniającą w sklepie sportowym". I jak tu służbę zdrowia lubić. Jak nie mogłem stanąć nawet na tej nodze to gdyby nie refleks mojego ojca, który mnie zatrzymał, to facet za biurkiem by połowy zębów nie miał.
Błyskawiczne wyleczenie przez w***wienie ;-)

Maryn
Nowicjusz
Weteran chirurgii

Daj spokój z kraśnicką i ogólnie polską służbą zdrowia. Przywiozła mnie karetka - trzeba czekać, chirurg operuje. Zwijam się z bólu, proszę o jakiś lek przeciwbólowy - nic. Panie pielęgniarki spokojnie popijają kawkę i cieszą michę że na kolejnego je****go intruza d**ę wypięły.
Przychodzi chirurg - obejrzał, pomacał, powiedział: "My tu nic nie zdziałamy. Jedziemy do Lublina". Ekstra. Godzina 17, kierowcy się zmieniają, myślę: "Zaraz wyjedziemy, w Lublinie założą gips, max za 2 dni wrócę na kwadrat". Godzina 17.30, ciągle w Kraśniku, ba, nawet nei ruszyliśmy. 17.45 - okej jedziemy. Godzina 18.30 - jestem w Lublinie. Zachowanie personelu - analogiczne jak w Kraśniku.
Wiem, że można tak dłuuugo narzekać na polską służbę zdrowia. Dziwię się jednak, że w USA, czy choćby u naszych zachodnich sąsiadów można. Tylko u nas nie. Ale jak to powiedziała Pani Barbara z Klatki B: "My jesteśmy sto lat za Murzynami. Tu jest komuna jeszcze". Tylko, że ona bardzo trafnie ujęła sytuację panującą w Polsce. Dżysis...

Cóż, na pocieszenie chyba zrobię małe zakupy w Akanie ;-) :palacz3: . TRZEBA cokolwiek zajarać. Już nawet "Popularnymi" nie pogardzę :palacz:

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu