Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: air, guns, soft

Air Soft Guns
Autor Wiadomość
Amigo
Początkujący Aficionado
Carpe diem....

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Nie 11 Kwi, 2010   Air Soft Guns

Witam! Jako że zamierzam zabrać się za wyżej wymieniony sport zaciekawiło mnie czy ktoś z społeczności cygarowej także lubi postrzelać sobie do ludzi :palacz: Może jeśli była by nas większa grupka zorganizowali byśmy coś na FOSCE :cool1:

El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator

Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 11
Otrzymał 174 piw(a)
Wysłany: Nie 11 Kwi, 2010   

Dobry pomysł na konkurs foscowy. Może jakiś banowicz się pojawi, to postrzelamy na punkty. :)

a tak serio, to nie przejdzie, chociaż zabawa zapewne ciekawa. :)

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

człekoupiór
Początkujący Aficionado
siesta

Otrzymał 18 piw(a)

ja strzelam terenowo z pneumatyka... najbardziej lubię do zwierzątek... (takich metalowych ;) )

El Co. - Może turniej w strzelanie do Guant? :bandit: :bandit: :bandit:

pepeel
[Usunięty]

Na FOSCe to sie je, pije, rozmawia i przede wszystkim pali, a nie biega po lesie z plastikowym pistoletem....

człekoupiór
Początkujący Aficionado
siesta

Otrzymał 18 piw(a)

pepeel napisał/a:
Na FOSCe to sie je, pije, rozmawia i przede wszystkim pali, a nie biega po lesie z plastikowym pistoletem....

żartowałem... nie wszystko trzeba brać dosłownie... i kto jak kto, ale Ty to powinieneś dobrze wiedzieć...

toilettroll
Początkujący Aficionado

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 15 piw(a)

Ja tam strzelam, ale kulkami z farbą. Jeśli Cię interesuje Paintball to w Gliwicach dwa razy do roku jest organizowany TPW. Byłem dwa razy i stanowczo polecam, około 150 osób w przeciwnej drużynie to naprawdę nie lada wyzwanie.

Poniżej link do Total Paint War
TPW

Co do militarystycznego akcentu na FOSCE, to jest on zawsze- zasłona dymna to ważne narzędzie taktyczne, a w jej produkcji chyba jesteśmy specami. :mrgreen: :clint:

Amigo
Początkujący Aficionado
Carpe diem....

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2010   

http://www.youtube.com/wa...feature=related wole asg od paintbala może i sprzęt do ASG wychodzi drożej ale taniej się gra ;] no i ten klimat....

Pankracy89
Nowicjusz

do ASG droższy nie żartuj chłopie... nikt tobie nie każe kupować prawdziwą replikę zrobioną TYLKO z metalu 1500zł firmy tokyo marine (mówie tutaj o samej broni bez celowników laserowych i innych pierdół) sam "pistolet" do paintbolla kosztuje w granicach 900zł
Z resztą do ASG też można włożyć kulki z farbą.. :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:

Możesz sobie kupić shotguna za 100zł (sprężynówkę) na początek i zobaczyć czy się tobie to w ogóle spodoba.. :cigar:

Albo jakiś pistolecik na Gaz ale to podobno się nie sprawdza w niskich temp.:P

Edit
amigo ten filmik co dałeś to chłopaki nie daleko mnie mieszkają wiem że w Gorzowie Wlkp. jest jeszcze taka sekcja... ;-)
Klasowej wychowawczyni…" — M.L. Rosenthal, “Smutny chłopiec na łyżwach”

Xander
Aficionado
Tony Soprano

Otrzymał 13 piw(a)

Amigo napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=OvMTOw_S1s8&feature=related wole asg od paintbala może i sprzęt do ASG wychodzi drożej ale taniej się gra ;] no i ten klimat....

Normalnie oddziały specjalne. :mrgreen: :mrgreen: Kiedyś tego próbowałem i największy ubaw miałem z karabinem snajperskim. :mrgreen: :mrgreen:

Amigo
Początkujący Aficionado
Carpe diem....

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Śro 21 Kwi, 2010   

Karabin wyborowy czy snajperski to duży wydatek ;] (używany zdatny jakieś 1500zł)
Natomiast zwykły szturmiak Classick Army już tuningowany kupisz za 600 zł do tego osprzęt za jakieś 400 zł wiec mamy ok 1000zł i jesteś gotowy ;] Powiedzmy że na sprzęt PB wydamy 800 zł ALE porównajcie sobie ceny kulek ;] Grałem kilka razy w PB i 300 kuleczek szło jak 0.5 na dwóch jak to zwykł mówić mój kolega ;]

lukast
Nowicjusz

Obecności na FOSCA: 1
Wysłany: Czw 29 Kwi, 2010   

o miło że i na tym forum sa pokrewne dusze z airsoftu :) pozdrawiam Amigo ja mam pol garazu sprzetu do asg teraz bede ze znajomym tworzyl stowarzyszenie generalnie bawie sie w to juz od jakis 5-6 lat jak jeszcze sprężynywoce królowały na strzelankach, heh to byly czasy :) ogolnie masz racje sprzet potanial i zrobil sie bardziej dostepny nie trzeba sprowadzac z zagranicy ale trzeba nadal uwazac na niektore marki(podrobki) podobno na taiwanie pozamykano konkurencyjne dla classica i tokyo marui marki ale tam to wyrasta jak grzyby na deszczu wiec nie sądze zeby u nas zauwazono zmiany cenowe. no ja na swoj sprzet wydalem tak z 10x tyle co napisales ale najwazniejszy jest karabin i kulki a jak sie komus spodoba to sam zaczyna kompletowac oporządzenie i rozbudowywac arsenal :)

Fallout
Nowicjusz

Wysłany: Nie 17 Paź, 2010   

Ja swego czasu zajmowałem się ASG pełną parą, mogę tylko polecić. Rewelacyjna pasja, daje możliwości nawiązania wielu kontaktów, przeżycia czegoś ekscytującego, aktywnego spędzania czasu i zemsty na wrogach :twisted: Musiałem zrezygnować z powodów finansowych, aczkolwiek być może jeszcze do tego wrócę.
A jako wielki chłop, od zawsze kręciły mnie wielkie giwery. Musiałem niestety sprzedać swojego M14, ale w ramach łączenia dwóch pasji myślę o zakupie MG34 na spółkę z kolegami ;)

Dziunio
Początkujący Aficionado
Zasmakowałem, zostałem...

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: Czw 10 Lut, 2011   

Pankracy89 napisał/a:
jakiś pistolecik na Gaz ale to podobno się nie sprawdza w niskich temp.:P

Uhm, nie sprawdza się. W niskich temperaturach z guna na CO2 nie postrzela za wiele.
Mam sporo tego sprzętu, a nacieszyć się nim mogę tylko w ciepłych miesiącach. Ale warto czekać. Jak się weźmie pistolet który waży i zachowuje się jak prawdziwy, łącznie z odrzutem zamka... Bajka.

h8r3d
Początkujący Aficionado

Otrzymał 95 piw(a)
Wysłany: Pią 07 Paź, 2011   

Fallout to jest rzeczywiście rewelacyjna pasja ale też trzeba poświęcić na nią trochę pieniędzy, zresztą na cygarka również :palacz3:
Sam się w to bawię i szczerze polecam :)

pitbull33
Początkujący Aficionado
pitbull33

Obecności na FOSCA: 2
Otrzymał 59 piw(a)
Wysłany: Pon 10 Paź, 2011   ...

A ja mam dwie wiatrówki: Slavie 634 (karabinek) i rewolwer crosman 3576. Oba sprawdzone sprzęty, wręcz kultowe w strzelectwie pneumatycznym. super zabawa, a ze slavci to cygarko z 50m ustrzelić to żaden problem. A plastykowym kuleczką to ja dziękuje.

h8r3d
Początkujący Aficionado

Otrzymał 95 piw(a)
Wysłany: Pon 10 Paź, 2011   

Tu nie chodzi o plastikowe kuleczki... Zresztą ja też mogę ustrzelić plastikowymi kuleczkami cygaro z 50metrów.

Chodzi o możliwość wczucia się w działania wojskowe i samo strzelanie do siebie jest frajdą. Zresztą te "plastikowe kuleczki" przebijają uszy, łamią zęby i robią siniaki :)

Z wiatrówki możesz sobie postrzelać tylko z ławeczki do celu.

Sam miałem walthera cp99 compact i norconie. Tą drugą mam nadal, a pistolet sprzedałem.

JEszcze raz zachęcam do zabawy, bo strzelanie "z krzesła" wiatrówką to nic ciekawego przy ASG!

Nasza armia też ćwiczy poprzez asg!

tomaszszamot
Początkujący Aficionado

Otrzymał 15 piw(a)

Ja takze jestem zwolennkiem wiatrówek, mam slavke i steyra i jestem z nich ekstremalnie zadowolony - posadam jeszcze q78 ktore w ramach hobby przerobilem praktycznie od zera na FT (z oryginalu została tylko nazwa).

Co do Norconi to jest sprzet wiatrówkopodobny - ja osobiscie uwazam ze do strzelania to sie nie nadaje, ewentulanie jako rozpalka.

A co do biegania - jedni wola biegac i strzelac do ludzi a inni siedziec i walczyc o milimetry na tarczy, ewentualnie walic do metalowych zwierzaków w plenerze.

h8r3d
Początkujący Aficionado

Otrzymał 95 piw(a)

Cytat:
A co do biegania - jedni wola biegac i strzelac do ludzi a inni siedziec i walczyc o milimetry na tarczy, ewentualnie walic do metalowych zwierzaków w plenerze.

Dobrze powiedziane. Miałem okazje pruć ze slavii u kolegi.

Sam też mam przerobioną broń do asg z kałaszka na beryla wz96.

A wiatrówka mi się przydaje jak "szkodniki" zjadają czereśnie hehe :)

Keber
Nowicjusz

h8r3d napisał/a:

Nasza armia też ćwiczy poprzez asg!

A to ciekawostka. Podaj proszę jednostki jakieś i informacje :) wiesz, znam chłopaków z ŻW i z kilku jednostek z Polski i nigdzie nie słyszałem o wprowadzaniu procedur na replikach. Wiem, że atecy ze śląska mają kilku znajomych których biorą na szkolenia i pokazują im procedury CQB w zamian za OPFOR do szkoleń. Osobiście znam chłopaków którzy szkolili się z podstaw z Warszawskimi atekami ale nigdzie nie spotkałem się z JW w Polsce która inwestowała by w szkolenie na PTW czy GBB (bo o Aegach można zapomnieć)
Może prywatnie szweje się bawią z replikami ale o wprowadzaniu Airsoftu nie słyszałem.

Co do opinii na temat wiatrówek/asg/paintballu to raczej nie ma co dyskutować :P każdy ma swoje przekonania i ich się trzyma. Ja np po 7 latach airsoftowania nie przepadam za środowiskiem paintballu. Jak to mój znajomy powiedział o markerze paintabllowym "pisuar ma swoje miejsce w kiblu" :D
Wiatrówka ma raczej charakter sportowy bądź rozrywkowy. Jakoś strzelanie do tarcz mnie nie bawi, wolę dynamiczne zabawy i od jakiegoś czasu już z chłopakami mierzymy w CQB. Co prawda nie mam opcji zabawy na co dzień ponieważ środowisko asg w okolicy wymarło ale mimo to zabawa na pirotechnice itd jest o niebo lepsza niż np niedzielne łupanki do siebie :)

Aktualnie poszedłem w rekonstrukcję ale na najbliższy rok zamierzam wsadzić w moje maleństwo parę nowych części i zrobić konfigurację RRV'ki pod milsimy a CIRAS'a pod CQB i rekonstrukcję :)

później naskrobie nieco informacji na temat "jak zacząć" podam jakieś linki itd do replik i oporządzenia. chcecie ? :P

h8r3d
Początkujący Aficionado

Otrzymał 95 piw(a)

Słyszałem albo gdzieś czytałem już nie pamiętam. Taktyczny.com razem z ARES'em stworzyli pierwszego beryla i mają go wypuścić/już wypuścili na rynek ale o tym zapewne już słyszałeś i w związku z tym czytałem, że ma być robiona też ulepszona wersja przeznaczone do ćwiczeń wojskowych. Sam się zdziwiłem bo ten rząd to armię raczej niszczy a nie rozbudowuje :D

Od niedzielnych łupanek to chyba każdy zaczynał :) Osobiście wolę taktykę zieloną, albo zieloną pomieszaną z czarną, czyli coś w stylu PGR Kaznów. Kawał zieleni + kilka budynków.

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu