Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: sheesha, shisha

Shisha / Sheesha
Autor Wiadomość
nekroskop
Nowicjusz



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 80
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   Shisha / Sheesha

Palicie,paliliście?? Niedawno znajomy przywiózł mi fajkę wodną z Egiptu,kilka dni temu dostałem drugą na urodziny i na dodatek kolega mi dzwoni z Egiptu ze kupił mi jeszcze jedną!! :mrgreen:
Ogólnie fajna sprawa,super lekkie palenie,aromatyczne tytonie;głównie owocowe. Moi znajomi odwiedzając mnie mają już nawyk nabijania fajki. Siadamy i dopiero zaczyna się rozmowa. Super sprawa,praktycznie żadna szkodliwość i masa przyjemności.
 
 
 
El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 11
Wiek: 42
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 2582
Otrzymał 185 piw(a)
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

Pierwsze słysze :) opisz dokladniej o co chodzi
_________________
::::::::: CYGARA FAQ - obowiązkowa pozycja dla początkujących i nie tylko;) :::::::::::

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

 
 
Smokey
Nowicjusz
Entuzjasta cygar



Wiek: 41
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 122
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

No a co do szkodliwości to nie jestem do końca pewien, ale może niech wypowie sie ktoś co wie coś na ten temat. Paliłem i zapalił bym jeszcze raz ale nie miałem sposobności.... ale może po feriach pokombinuje. Fajke wodną paliłem w Egipicie ze znajomymi 3 lata temu... jedyne co pamiętam to wspaniały aksamitny dym i aromat truskawek :)
_________________
Chciałbym być moderatorem !! :)

Kocham dominikańskie cygara!
 
 
Michal
Ekspert Aficionado



Wiek: 42
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 1247
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

NI99A napisał/a:
Pierwsze słysze :) opisz dokladniej o co chodzi

Na prawdę? Nie słyszałeś o Shishy? :)



Sam przywiozłem sobie prawie metrową w ostatnie wakacje z Tunezji ;)
Na razie paliłem niestety tylko raz zaraz po przyjezdzie. Niestety mam mały balkon a w mieszkaniu nie lubie za bardzo kopcić, ale juz w to lato balkon bede miał ogromny wiec tez sobie fajkę obok cygar popale. 2 pudełka dżemo-tytoniu czekają na mnie. :)

Jak dla mnie aromatyczna bomba o delikatnym dymie! :)
_________________
For a relaxing time, make it Suntory time...
 
 
 
nekroskop
Nowicjusz



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 80
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

Mówisz poważnie???

To jest Shisha


EDIT ale szybko reagujecie!! Zaczynajac pisać odpowiedż na 2 posta nie było zadnych innych odpowiedzi .Gdy go wysłałem już pojawiło się kilka!!
  
 
 
 
Smokey
Nowicjusz
Entuzjasta cygar



Wiek: 41
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 122
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

Eeeee tam... koloryzujesz :mrgreen: Jedno mnie martwi... mała dostępność tytoni...
_________________
Chciałbym być moderatorem !! :)

Kocham dominikańskie cygara!
 
 
Michal
Ekspert Aficionado



Wiek: 42
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 1247
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

Smokey napisał/a:
Jedno mnie martwi... mała dostępność tytoni...

Na Allegro masz jak to sie mówi do wyboru do koloru :D
_________________
For a relaxing time, make it Suntory time...
 
 
 
Smokey
Nowicjusz
Entuzjasta cygar



Wiek: 41
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 122
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

Ja tam dużego wyboru nie widze :palacz3:
_________________
Chciałbym być moderatorem !! :)

Kocham dominikańskie cygara!
 
 
maciejslu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   Re: Shisha

nekroskop napisał/a:
Ogólnie fajna sprawa,super lekkie palenie,aromatyczne tytonie;głównie owocowe. Moi znajomi odwiedzając mnie mają już nawyk nabijania fajki. Siadamy i dopiero zaczyna się rozmowa. Super sprawa,praktycznie żadna szkodliwość i masa przyjemności.


Szczerze mówiąc - czuję się... zaintrygowany.

Zerknąłem na Allegro, znalazłem nawet tytoń miętowy :cool:

Chyba sobie kupię w przyszłości taka fajkę (choć moja Żona się pewnie uśmieje...)

Czy możesz napisać, na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze?
 
 
Markuz
Początkujący Aficionado
El Mariachi



Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 267
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

hmm.. jak dla mnie tytonie smakowe to mała profanacja... no ale co kto lubi:)
pozdrawiam
m.
_________________
"Jam jest częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro..."
 
  mój status
 
Josephros
Doświadczony Aficionado
szara eminencja ;d



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 37
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 917
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

paliłem troche fajke wodną i to zalezy szkodliwość jest jeśli się zaciągasz a jak nie to masz taką samą jak w cygarze, teraz bez problemu można dostać dużo mniejsze i mniej efektowne ale na podobnej zasadzie działające fajki wodne (a znam takich co w nich nie tylko tytoń palą)
To co nazywane jest shisha to fajka wodna w wydaniu orientalnym (efektowana)
A tu pare innych rodzaji ta sama zasada i używanie

http://www.fajkiwodne.webpark.pl/

http://www.bongoz.pl/kategoria-12.html
_________________
Tempus fugit, aeternitas manet
  
 
  mój status
 
maciejslu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

Josephros napisał/a:
paliłem troche fake i to zalezy szkodliwość jest jeśli się zaciągasz a jak nie to masz taką samą jak w cygarze, teraz bez problemu można dostać dużo mniejsze i mniej efektowne ale na podobnej zasadzie działające fajki wodne (a znam takich co w nich nie tylko tytoń palą)


A jaka jest mniej więcej idea (czy zasada działania) takiej fajki?

Rozumiem, że tytoń przechodzi przez naczynie wypełnione wodą i ona teoretycznie coś tam z niego usuwa?
 
 
nekroskop
Nowicjusz



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 80
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

Z przyjemnością aczkolwiek aż takim ekspertem nie jestem.
Moja Shishe ,którą dostałem pare dni temu musiałem oddac do reklamacji ponieważ w żaden sposób nie można było jej "uciągnąc" .Węże drożne, uszczelka ok, ale brak filtracji. Najlepiej będąc w sklepie każ nalać wody do zbiornika i sprawdż czy jest charakterystyczne bulgotanie. Sprawdż szczelność węża/węży,uszczelkę miedzy wazonem a głowicą.
Warto kupic Shishe z osłonka przeciwwiatrową jeśli chcesz ją palić latem na dworze lub balkonie. Ochroni ona przed zdmuchnięciem wegielka z cybucha.
Zaopatrz się również od razu w szczypczyki do węgielków. Moga być takie do lodu.


Tytoń -polecam firmę El Nakhla
Wegielki- Swift-lite - nie strzelają,czas palenia ok 45 min

Ceny Fajki wodnej:
-w Polsce od 150 d 300zł
-w Egipcie czy tunezji jak dobrze pochandlujesz z arabem to dostaniesz za 1/5 tej ceny (przygotuj się jednak na wypalenie 1-2 fajek i długie targowanie-oni to kochaja!! :) )

Więcej dowiesz się na forum Shishy http://www.shisha.fora.pl/ . Jest tam pare osób ,które naprawdę znają się na rzeczy.
 
 
 
Josephros
Doświadczony Aficionado
szara eminencja ;d



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 37
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 917
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

Chodzi o to że palący się tytoń wydziela dym który jest podciśnieniem zasysany do środka pojemnika z wodą (to podciśnienie powodujesz Ty zasysająć powietrze ze środka), dym nie miesza się z wodą ale wszystkie "okruszki" tytoniowe tak po spaleniu obejrzyj wod eto co się w niej znajduje było by w Twoich płucach więc jest to sposób filtracji dymu tytoniowego, po za tym dym staje się lżejszy i mniej "śmierdzący", ważna uwaga wody nie musi być za dużo, często popełniany błąd i prowadzi do opicia się brudną wodą
_________________
Tempus fugit, aeternitas manet
 
  mój status
 
nekroskop
Nowicjusz



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 80
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

Josephros napisał/a:
paliłem troche fajke wodną i to zalezy szkodliwość jest jeśli się zaciągasz a jak nie to masz taką samą jak w cygarze,

Nie zgodzę się. Melassa (bo tak nazywa się tytoń do shishy) zawiera: substancje smoliste 0,0%,nikotyna 0,5%. Do cygara nie ma co porównywac.

Markuz-własnie chodzi o to że fachowo tytoń do shishy nie jest nazywany tytoniem tylko melassą. To taka smakowa marmoladka do palenia.

Tak czy inaczej taki sposób palenia nie musi wszystkim odpowiadać. Dla mnie jest to dobry sposób na relaks,fajny sposób spedzania wolnego czasu ze znajomymi oraz jako sportowiec pocieszam się że az tak bardzo się nie truję..

W Polsce powstają już Shisha Puby . Z tego co wiem w Poznaniu sa dwa,jeden w Krakowie i i Warszawie. Napewno jest ich więcej ale to sa te o których wiem napewno.
 
 
 
maciejslu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

nekroskop napisał/a:
Z tego co wiem w Poznaniu sa dwa


Mówisz może o www.nargila.pl ?
 
 
battalion
Nowicjusz
niewyspany



Wiek: 41
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 97
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

oraz o http://www.shisha.net.pl/
  mój status
 
nekroskop
Nowicjusz



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 80
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

Dokładnie. Wybieram się tam od jakiegoś czasu ale ciągle nie mam kiedy. Może uda się kiedys skrzyknąć kilka osób z forum na małe palenie??
 
 
 
Josephros
Doświadczony Aficionado
szara eminencja ;d



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 37
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 917
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

masz rację z tą szkodliwością pod warunkiem że pali się melasse albo węgielki a jak się pali tytoń to szkodliwość jest ta sama (minus oczywiście "brud z tytoniu - to co filtruje woda) fajka wodna to nie tylko shisha (w polsce większość tak uważa)
_________________
Tempus fugit, aeternitas manet
 
  mój status
 
maciejslu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Sty, 2007   

nekroskop napisał/a:
Dokładnie. Wybieram się tam od jakiegoś czasu ale ciągle nie mam kiedy. Może uda się kiedys skrzyknąć kilka osób z forum na małe palenie??


W Nargilii byłem ze dwa razy, na spotkaniu fajkowej grupy; miła atmosfera i dość dobra wentylacja ;)

W sumie pewnie niedługo trzeba będzie zwołać jakieś regionalne zloty, żeby sobie pyknąć cygarko w miłym towarzystwie...

Nargila jest niezłym miejscem na takie spotkanie.
 
 
Reklamator

Wysłany:    Reklama

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 20