Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: mieliscie, na, poczatku, tak, tez

Tez tak mieliscie na poczatku ?
Autor Wiadomość
Cezary
Nowicjusz
Cezary

Otrzymał 41 piw(a)
Wysłany: Śro 09 Wrz, 2015   Tez tak mieliscie na poczatku ?

Hej.
Zanim zaczalem czytac forum mialem proste zycie, od czau do czasu jakied VdG czy inne lepsze albo gorsze cygarko, ktore polezalo tydzien czy miesiac w tubie zanim spalilem i tak powolutku do przodu.
A teraz... kupilem humidor, 30 cygar i caly osprzet, a tu czytam co mi grozi - za wilgotno, za sucho, a to cygaro peka albo jest gorzkie, jakies robale, plesn i diabli wiedza co jeszcze.
Juz mi peka glowa od tego wszystkiego i ze strachu przegladam humidor dwa razy dziennie.
Tez to przeszliscie ? :shock: :mrgreen:

Sonio
Doświadczony Aficionado
^.^

Obecności na FOSCA: 6
Otrzymał 572 piw(a)
Wysłany: Śro 09 Wrz, 2015   

Nie, o pleśń musisz się nieźle postarać aby mieć. Z robakami jeszcze ciężej, także spokojnie przechowuj cygara i jaraj ;-)
Przede wszystkim pamiętaj, że cygara to nie dzieci w inkubatorze, które wymagają doglądania i opieki co kilka godzin.

Cezary
Nowicjusz
Cezary

Otrzymał 41 piw(a)
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2015   

No, ale robala juz mialem, dwa tygodnie po kupnie humidora zalagl sie w cygarze z Indonezji, ktore lezalo w szufladzie dwa lata. Zamrozilem reszte i na razie jest spokoj. Az strach jechac w lipcu na wakacje. :mrgreen:

ciuciull
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 1671 piw(a)

Ja uważam że to dobrze iż dbasz o swoje cygara, może trochę przesadzasz ale ja nie widzę w tym niczego groźnego ani dla cygar ani dla Ciebie ;-)

Sonio
Doświadczony Aficionado
^.^

Otrzymał 572 piw(a)

Kupuj u naszych partnerów forumowych cygara. Nigdy nie miałem od nich robaka.

VileVicar
Ekspert Aficionado
Non serviam

Otrzymał 1099 piw(a)

Rzeczywistość wygląda tak: nic specjalnego się z cygarami nie dzieje.
Wg mnie trzeba tylko przestrzegać minimum zasad, dzięki czemu życie staje się proste.

1.Oczywiście przygotowany należycie humidor. Pilnowanie wilgotności jeśli jest nowa partia cygar, ale tak po miesiącu-dwóch cygi same z siebie są odpowiednio nawilżone i trzymają warunki niezależnie od nawilżacza. Trzeba mieć kryształki albo kulki np. Heartfelt. Najlepiej z wilgotnością 65-70 % ogólnie, a 62-65% dla cygar kubańśkich. Jeśli się długotrwale przechowuje w pudełkach (szonuje) to spokojnie można dopuścić nawet 72-73 %. Na lato w warunkach upału trzeba rozważyć nie używanie nawilżacza. Po pewnym czasie można sobie darować skrupulatne pilnowanie wilgotności. Należy się nauczyć po dotyku jak wygląda cygaro odpowiednio nawilżone - kubańskie i niekubańskie. To się da wyczuć - szeleści czy nie, spoistość, przy obyciu z cygarami nabiera się takiej umiejętności. Wtedy można wywalić higrometry w p...u (żart ale tylko służy obrazowości tego co piszę).
2. Pleśń - może być rzadko albo częściej ;) Zależy. IMO obowiązkowo woda nie ze stacji tylko destylowana z apteki np. woda do wstrzyknięć etc. Woda ma być pierwotnie w pojemniku czysta biologicznie. Od tego zależy czy pleśń zagości rzadko/w ogóle czy częściej. Kolejna rzecz - nie trzymać cygar blisko nawilżacza (mam na myśli bezpośrednio przestrzeń nad kulkami/kryształkami "w polu rażenia" - cygaro w ten sposób w ciągu 1-2 dni potrafi się "oszronić" pleśnią. Obok nawilżacza - już tak nie szkodzi.
3. Robaki - zależy od wyłącznie pecha. Zdarza się bardzo rzadko.
4. Nie jest koniecznością sprawdzanie kilka razy dziennie warunków. Wszystko się z czasem stabilizuje i otwarcie raz na 2-3 dni, czasami raz na tydzień zupełnie wystarczy, nic się nie dzieje.
tyle MONdrości ode mnie. Nie mam nerwicy. / :evil: VV

klochowicz
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 7
Otrzymał 143 piw(a)

No to dostałeś wademekum od Wikarego. Nic dodać, nic ująć :cool1:

Cezary
Nowicjusz
Cezary

Otrzymał 41 piw(a)

No to swietnie, dzieki. Zajme sie zatem paleniem i sprobuje wyczuc wyzszosc 'hecho a mano' nad VdG :cigar:
Zreszta juz to czuje.

partagas
Aficionado
mr

Otrzymał 775 piw(a)

VileVicar napisał/a:
Jeśli się długotrwale przechowuje w pudełkach (szonuje)

Powiedz, że to nie jest nowy, nieznany mi termin, a jedynie litrówka ;-)

Cezary
Nowicjusz
Cezary

Otrzymał 41 piw(a)

Jest takie slowo "szon", moge sie tez domyslac, co oznacza "szonowanie" ale z pewnoscia nie ma to nic wspolnego z cygarami :mrgreen: :mrgreen:
SZON

VileVicar
Ekspert Aficionado
Non serviam

Otrzymał 1099 piw(a)
Wysłany: Pią 11 Wrz, 2015   

Dobre :) Nigdy dośc nowej wiedzy :) :cool1:

Jak się zapewne domyślilście, szanowni druidzi liścia tytoniowego, tylko literkę wyszonowało ze słowa "sezonowanie" :mrgreen:

ok
Początkujący Aficionado

Otrzymał 116 piw(a)
Wysłany: Śro 14 Paź, 2015   

Ha! Na początku, to sprawdzało się humidor co chwilę ale tylko po to, żeby popatrzeć chwilkę na swoja kolekcję.

Z tym forum jest fajne to, że patrząc na te wszystkie posty i recenzje i ten klimat tego forum, to chcę się ciągle cygara kupować i kupować i kupować i palić i palić i palić i palić i gadać o tym i spróbować tego i tamtego.

Ercigarros
Nowicjusz

Wysłany: Czw 22 Paź, 2015   

I chyba właśnie o to chodzi,fajnie że na forum są osoby o podobnych zamiłowaniach i pasji do cygar. Jeżeli natomiast mowa o przechowywaniu,to zastosuj się do powyższych rad,a z pleśnią czy jeszcze gorzej z robakami- nie będzie żadnego problemu. Co do wilgotności to na forum jest już kilka tematów,dla niektórych 70% to za duo i schodzą do poziomu 65%.

jjanik90
Nowicjusz
Janik

Wysłany: Śro 06 Lip, 2016   Re: Tez tak mieliscie na poczatku ?

Cezary napisał/a:
Hej.
Zanim zaczalem czytac forum mialem proste zycie, od czau do czasu jakied VdG czy inne lepsze albo gorsze cygarko, ktore polezalo tydzien czy miesiac w tubie zanim spalilem i tak powolutku do przodu.
A teraz... kupilem humidor, 30 cygar i caly osprzet, a tu czytam co mi grozi - za wilgotno, za sucho, a to cygaro peka albo jest gorzkie, jakies robale, plesn i diabli wiedza co jeszcze.
Juz mi peka glowa od tego wszystkiego i ze strachu przegladam humidor dwa razy dziennie.
Tez to przeszliscie ? :shock: :mrgreen:

Ja mam podobnie. Czytam forum od roku, ale dopiero sie zarejestrowałem. A przechodziłem wszystko to samo co Ty :)

Cezary
Nowicjusz
Cezary

Otrzymał 41 piw(a)
Wysłany: Czw 07 Lip, 2016   

Juz jest dobrze, po roku palenia i kupowania cygar uspokoilem sie i glowa nie boli tak bardzo. Zal tylko pustych miejsc po wypalonych batonach :)

Darek1
Nowicjusz

Wysłany: Pią 05 Sie, 2016   

JA dopiero zaczyna przygodę ale nie sądziłem że aż tak wiele czynników ma wpływ na smak cygara, chociaż wszystko to jest ciekawe :) No nic zobaczymy co będzie dalej :P

Odpowiedz do tematu