Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: mc, sobieski

MC Sobieski
Autor Wiadomość
Arkadiusz
Aficionado

Obecności na FOSCA: 12
Otrzymał 260 piw(a)
Wysłany: Czw 16 Sty, 2014   MC Sobieski

Dzisiaj Niekryty Krytyk wstawił linka do najnowszej produkcji MC Sobieskiego. Szczerze powiedziawszy nie znałem tego typa do teraz. Kliknąłem tylko dlatego, że pojawił się motyw Contry, czyli kultowej gry z mojego (i nie tylko) dzieciństwa. Odpaliłem filmik, atrzę, a tu gościu cyga w pysk wkłada, a w dalszej części na spontanie jara.

Dobra! Przyznać się, który z naszych to MC Sobieski :mrgreen:

TOMI1983
Początkujący Aficionado

Otrzymał 50 piw(a)
Wysłany: Czw 16 Sty, 2014   

jak na amatorskie nagranie to bardzo fajne jest a Contre to przechodzilem kiedys cala na jednym zyciu ale to byly czasy maniakowania :) chodz na sylwestra w tym roku odpalilismy pegasusa i tez grane bylo kilka godzin w co popadnie :cool1:

Jgryjestem
Początkujący Aficionado
Jgry

Obecności na FOSCA: 4
Otrzymał 319 piw(a)
Wysłany: Pią 17 Sty, 2014   

No bez jaj Panowie.
Przepraszam, ale Gostek jara jak jakiś "cymbał" co pierwszy raz cyga ma w gębie. :bejsbol:
To na 100% nikt z naszych CA, a przynajmniej takich, którzy już co nieco wypalili.

Tomasz1984
Aficionado
Tomasz

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 807 piw(a)

Wspomnienia z contry, to były czasy :)

Pekal
Doświadczony Aficionado

Otrzymał 711 piw(a)

A ja mam wrażenie że się nawet chwilami delikatnie zaciąga. Rzeczywiście nie wygląda to dobrze...piszę o kulturze palenia oczywiście

OloWawa
Początkujący Aficionado

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 383 piw(a)

Za moich czasów to się grało na Atari albo ZxSpectrum :mrgreen: Swoją drogą ma ktoś jeszcze na strychu?Ciekawe,e może ktoś odpali jakąś gierke i wrzuci foty! Mój Atari miał 65kb ramu! Tak,tak panowie 65kb! I byliśmy szczęśliwi że mamy kompa.......kumpel co miał Commodore Amiga to był dopiero wypas :mrgreen:
Po gry na kasetach jeździło się na giełdę komputerową na ul.Grzybowska.........Ach łza się w oku kręci na wspomnienia ;-)

kastomer
Początkujący Aficionado
el jefe...

Otrzymał 14 piw(a)

OloWawa napisał/a:
...Po gry na kasetach jeździło się na giełdę komputerową na ul.Grzybowska...

Ile się trzeba było na Atari naczekać aż się gra (max. 64kb) wczyta... czasami trzeba było próbować po kilka razy po zdarzały się błędy w transmisji "Device timeout" :bejsbol:

Pekal
Doświadczony Aficionado

Otrzymał 711 piw(a)

Pamietacie najstarszą wersję gry Sensible Soccer i te wślizgi do bramki. Łza się w oku kręci

Meren
Nowicjusz

Otrzymał 11 piw(a)

Kamień z serca... Pamiętam! Zdecydowanie większą sympatią darzyłem Dune 2, Civilization i Sid Meier's Pirates!, UFO do czasu...

korea83
Ekspert Aficionado

Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Otrzymał 186 piw(a)

ZxSpectrum, mój pierwszy komputer, ahhh to były czasy.

Później Commodore 64, pamiętam jak zazdrościłem kumplom, którzy ten sprzęt mieli :P

Sam dostałem nieco później Amigę 500 i to już był szpan na całego. Chłopaki z połowy osiedla w jednym pokoju i gry typu Cannon Fodder. To była gra, można było łupać godzinami :mrgreen:

Jak sobie przypomnę wyjazdy do Poznania na giełdę komputerową i kupowanie setek dyskietek żeby tylko móc zgrać nowe gry to faktycznie się łezka w oku kręci ;)

mój status

lunka01
Doświadczony Aficionado

Otrzymał 443 piw(a)

a pamietacie Spy v Spy albo Scorch, ale chyba Scorch to juz byl na 386

JAK CI SIE MOJ POST O D**** MARYNY NIE PODOBA TO WCISNIJ IKONKE IGNORUJ W PRAWYM GORNYM ROGU MOJEGO POSTU

je2bnik
Aficionado

Otrzymał 636 piw(a)

Ja nie pamiętam nazw gier, ale pamiętam, że ciotka miała Atarii takie z klawiaturą, na kasety
magnetofonowe, wczytywało się toto godzinę... potem dokupili jakiś kartridż i wczytywało się
już tylko pół godziny :mrgreen:

Pekal
Doświadczony Aficionado

Otrzymał 711 piw(a)

Ehh sentymentalnie się zrobiło...fajny temat :) . Hity, które zapadły w pamięć...

ostatnia pozycja to prawdziwy tzw "łamacz dżojstików", bez zapasu sprężynek nie podchodziłem do tematu. A podstawowy sprzęt...

:)

OloWawa
Początkujący Aficionado

Otrzymał 383 piw(a)

kastomer napisał/a:
OloWawa napisał/a:
...Po gry na kasetach jeździło się na giełdę komputerową na ul.Grzybowska...

Ile się trzeba było na Atari naczekać aż się gra (max. 64kb) wczyta... czasami trzeba było próbować po kilka razy po zdarzały się błędy w transmisji "Device timeout" :bejsbol:

Taa.....mialem magnetofon,wgrywalo się pół godziny,patrzę na licznik jeszcze dwie jednostki do końca.....a tu nagle :bejsbol: "boot error" :electrocution: i od nowa!!! Ale człowiek cieszył się niezmiernie.....

Lunka01 pamiętam ta grę spy vs spy! Dwóch szpiegów ganialo się ze sobą i zakladalo się pułapki he he Albo nieśmiertelny RiverRaid albo Montezuma's Revenge albo Pacman!!!!Piękne to było.....Pekal ten czerwony joystick to QuickShot II,był z autofire :cool1: Miałem taki tylko że czarny! A ta gra karate to World's karate champion! Też miałem.....Te zawody sportowe też :cool1: im szybciej machales joystickiem na boki to pacjent szybciej biegł!!! Rzut oszczepem,bieg przez płotki......ech wspomnienia ożyły ;-) No i przypomniało mi się jedna z ulubionych moich gier czyli symulacja łodzi podwodnej!!!!grałem w nią godzinami :mrgreen:

korea83
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 8
Otrzymał 186 piw(a)

autofire :mrgreen: marzenie każdego gracza :mrgreen: zaliczyłem 3 takie dżojstiki bo oczywiście padały jeden po drugim. Po tym wybłagałem u ojca żeby kupił mi jeszcze jakiś bo grać trzeba. Dostałem konstrukcję tak prostą, że ryczeć się chciało, ale za to wytrzymałość była mega :P

mój status

El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator

Obecności na FOSCA: 11
Otrzymał 180 piw(a)

Pekal napisał/a:
Pamietacie najstarszą wersję gry Sensible Soccer i te wślizgi do bramki. Łza się w oku kręci

Mam schowane głęboko w szafie Commodore 64 i Amiga 1200 + kasety i dyskietki :) No i oczywiście stertę joisticków połamanych na Sensible. Mnóstwo godzin spędziliśmy z kuzynem przy tej gierce, coś pięknego :) To były czasy gdy znało się piłkarzy chyba z każdego kraju i każdej ligi, zapisane zeszyty ze statystykami, miało się świra na tym punkcie:)
Mam plan niedługo posklejać joisticki i pogiercować jak kiedyś :)

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

Pekal
Doświadczony Aficionado

Otrzymał 711 piw(a)

Doookładniee...
z bratem, później kuzynem, wreszcie z kumplem z klasy grałem w SS. To były prawdziwe rozgrywki. Pamiętam dni kiedy miałem na 11.35 do szkoły. Wpadał kumpel już o 7.30 - zaraz po wyjściu mamy do pracy i się zaczynało. Efektem było spóźnienie na pierwszą lekcję. I ta mina nauczycielki..."Macie na 11.30, a i tak się spóźniacie" hehe

TOMI1983
Początkujący Aficionado

Otrzymał 50 piw(a)

ja z Commodore najbardziej pamietam to pocieszne ustawianie glowicy w magnetofonie no i gierke w stylu formuly 1 (braki paliwa, przecierajace sie opony,zjazdy do pit stop) niestety nazwy nie pamietam ale byla git,,, no i ten zasilacz pancerny co nawet po 18h grania sie nie spalil a ze mozna bylo na nim jajka smazyc i to doslownie to pikus :)

El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator

Obecności na FOSCA: 11
Otrzymał 180 piw(a)

wiadomo :) ) a 486DX i ten wieczy dylemat, kupimy poloneza czy kompa ;)

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

OloWawa
Początkujący Aficionado

Otrzymał 383 piw(a)

TOMI1983 napisał/a:
ja z Commodore najbardziej pamietam to pocieszne ustawianie glowicy w magnetofonie no i gierke w stylu formuly 1 (braki paliwa, przecierajace sie opony,zjazdy do pit stop) niestety nazwy nie pamietam ale byla git,,, no i ten zasilacz pancerny co nawet po 18h grania sie nie spalil a ze mozna bylo na nim jajka smazyc i to doslownie to pikus :)

Ta gra o ile pamiętam to PolePosition :mrgreen: też się grało :rasta:

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu