Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: cygaretki, lufceczy, palenie, wypada

Palenie cygaretki w lufce-czy wypada ?
Autor Wiadomość
Osho
Nowicjusz

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: Sob 06 Wrz, 2014   Palenie cygaretki w lufce-czy wypada ?

Witam. Jak wszystkim wiadomo palenie cygar to rytuał z którym też wiążą się pewne użyteczne przedmioty bez których obejść się nie można a wręcz nie wypada. Każdy szanujący się CA tak samo jak uwielbia cygara tak też uwielbia swoje zabawki i używanie ich.
O ile palenie cygar w tzw. cygarnicach uważam za totalne nieporozumienie to jednak jestem skłonny użyć takiego akcesorium w stosunku do cygaretek. Myślę że było by to wygodne i w tym przypadku estetyczne. Przy okazji ostatnich zakupów nabyłem swoje pierwsze cygaretki powiem że całkiem fajna sprawa na naprawdę krótkie cafe relaxo :mrgreen: lub szybki dymek kiedy mamy ochotę a nie mamy czasu. Patrząc na to maleństwo od razu przyszła mi na myśl tzw. lufka, upatrzyłem sobie już taką nawet elegancką ale nie chciałbym wyjść na buraka popalając cygaretkę z lufki, oczywiście nie chodzi mi o domowe pielesze czy ławkę w parku ale o dość specyficzne miejsca, często bywam w różnych hotelach w Europie.
Byłem świadkiem już wielu sytuacji gdzie nasz rodak popisał się (nie)znajomością kilku zasad i kończyło się to zawsze jakoś tak podobnie:
-Where are you from
- I"m from Poland
- O yes, of course.
Ja nie mam zamiaru utwierdzać przynajmniej reszty naszego kontynentu w tym oczywistym przekonaniu.
Więc co o tym sądzicie?

vonKamil
Aficionado

Otrzymał 176 piw(a)
Wysłany: Nie 07 Wrz, 2014   

Jak dla mnie, palenie z lufki trąci wioską. Co innego, jak jesteś fajną dupeczką, wystylizowaną na lata wcześniejsze i wyglądasz tak

Wydaje mi się, że poza praktycznym elementem typu : nieśmierdzące palce dymem, nic innego nie przemawia za paleniem z lufy. Co do innych cech to wątpię. Wygoda? Tylko w sytuacji "porcjowania" na małe kawałeczki cygaretki, ale to już pozostawię bez komentarza.

Myślę, że lepiej będzie bez kombinacji i zwykłe, klasyczne palenie. Zawsze lepiej trzymać w gębie kawałek filtra bądz tytoniu, niż szkła/plastiku etc.

Chociaż, kto bogatemu zabroni? :mrgreen:

Osho
Nowicjusz

Otrzymał 3 piw(a)

Tak też się właśnie zastanawiałem że to bardziej chyba dla kobiet takie "pałeczki" są.
Choć pamiętam czasy kiedy sporo panów paliło z lufek papierosy bez filtra. Myślałem o raczej takiej krótkiej ok 5-6cm wrzoścowej lufce niż takiej pół metra jak u tej dupeczki :mrgreen: .

Co do trzymania to bardziej chodziło mi o możliwość trzymanie w zębach jak fajkę. Z drugiej strony widziałem w zwykłych sklepach z papierosami wiele cygaretek z plastikowym ustnikiem.
No ale teraz to sam nie wiem. :neutral:

xiom
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 4
Otrzymał 874 piw(a)

Każdy pali jak lubi ;-) - koniec tematu dla mnie :idea:

blaugrana
Ekspert Aficionado

Otrzymał 722 piw(a)

Też tak uważam. Palę, jak lubię i reszta mnie nie interesuje.
Btw. Z innej beczki: mi często zdarza się, że odpuszczam trzecią tercję, bo np zaczyna trącać amoniakiem, a mi akurat nie chce się bawić w przedmuchiwanie, bądź też poziom nikotyny w organizmie sięga sufitu, albo cygaro zrobiło się miękkie, etc.
Jeśli tracę przyjemność z degustacji - zwyczajnie odkładam cygaro.

Tak więc, jeśli chcesz palić z lufką to go ahead i do przodu ;)

voodoo2121
Początkujący Aficionado

Obecności na FOSCA: 5
Otrzymał 76 piw(a)

Jak dla mnie wypada
Nie raz cygaro jest wyśmienite i bez lufy nie da się zjechać je na 0:)
Sam nie mam lufki ale chętnie kiedyś zakupię

klochowicz
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 7
Otrzymał 143 piw(a)
Wysłany: Nie 07 Wrz, 2014   Re: Palenie cygaretki w lufce-czy wypada ?

Osho napisał/a:

Ja nie mam zamiaru utwierdzać przynajmniej reszty naszego kontynentu w tym oczywistym przekonaniu.
Więc co o tym sądzicie?

Lufki można używać ze względu na dwa aspekty - jaranie czegokolwiek do samego końca i to jest rzeczywiście niezbyt dobrze odbierane, a drugi - estetyka i brak zapachu dymu na palcach i dłoniach. Pierwszy aspekt pominę, no, może dodam tylko, że palenie cygaretki do końca jest o tyle bez sensu, że jakieś 1,5-2 cm przed końcem cygaretka jest ohydna i jeszcze nie paliłem takiej, która odstawałaby od tej zasady. Po prostu ze względu na budowę (jest bardzo cienka) śmierdzące substancje magazynują się szybciej. Aspekt drugi? Przecież większość aficionados pali cygara bez żadnych dodatkowych akcesoriów i zapach dymu jest wpisany w to hobby.

Palenie w lufce jest źle postrzegane przez pryzmat palących kloszardów wkładających niedopałki do szklanych lufek i palących te resztki tytoniu do filtra. W dawnych latach lufka była zupełnie inaczej postrzegana.

Oczywiście, że każdy pali jak chce, jednak moim zdaniem - pytasz co o tym sądzimy - na palenie cygara (czy też cygaretki w lufce) do końca można sobie pozwolić w domowym zaciszu. Tak jak na jedzenie spaghetti rękoma ;-) Nie podoba mi się to, po prostu.

Paliłem kilka cygar do 2 cm, co dla mnie jest rekordem, bo przeważnie odkładam cygaro przy jakichś 4-5 cm - po prostu smak zaczyna się psuć i wolę nie dopuścić do momentu, który zepsuje mi całą zabawę. Nie powiedziałbym, że cygara palone do końca były lepsze. Na przykład pierwsza tercja była zwykła, druga nieco lepsza, a trzecia była wspaniała - ot, taki wyjątek. Wolę jednak cygara, których "królową" jest tercja druga.

polakito
Początkujący Aficionado

Otrzymał 369 piw(a)

Kazdy pali jak lubi, ja osobiscie w zyciu bym nie uzyl lufki w miejscu publiczny. Inna sprawa ze wiekszosc hotelow ma zakazy palenia nawet w barach.

Osho
Nowicjusz

Otrzymał 3 piw(a)

Dziękuję za opinię, O paleniu z lufki tylko dla tego aby wyjarać "towar" do końca się nie wypowiem, tego aspektu nie brałem pod uwagę. i nie biorę.
Natomiast:
- Brak zapachu dymu na palcach i dłoni choć jest wpisany w to hobby to nie znaczy że zawsze pożądany, dla cygaretki,(specjalnie to podkreślam, bo nie o cygarach tu mowa) którą pali się najwyżej 10-15min a palce czuć tak samo jak po godzinnym paleniu cygara, można by było z tego zrezygnować ;-)
- Można (chyba bo jeszcze nie próbowałem) potrzymać takie coś w zębach jak fajkę, np gdy nie ma gdzie odłożyć lub rączki zajęte bez obawy że naślinimy końcówkę w ustach co nie jest przyjemne.
- Estetyka, lufka którą tu pokazałem ma zapewne niewiele wspólnego z pospolitym palaczem papierochów o kloszardach już nie wspominając. Myślę też że większość z szanownych kolegów zgodzi się ze wygląda dość elegancko.

Jednak poświęcę te ok. 20 zł na tą lufkę, jeżeli uznam że zostaje to źle odbierane będzie służyć w domowym zaciszu.
Oczywiście gdyby ktoś był ciekaw reakcji otoczenia na cygaretkę w lufce, opisze tu swoje spostrzeżenia. Jak wiadomo CA to nie tylko cygara ale styl i pewien sposób bycia więc ważne jest aby nie przynosić temu ujmy.
Pozdofionka.

klochowicz
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 7
Otrzymał 143 piw(a)

Osho napisał/a:
Dziękuję za opinię, O paleniu z lufki tylko dla tego aby wyjarać "towar" do końca się nie wypowiem, tego aspektu nie brałem pod uwagę. i nie biorę.

Doskonale :cool1:

Osho napisał/a:
- Brak zapachu dymu na palcach i dłoni choć jest wpisany w to hobby to nie znaczy że zawsze pożądany, dla cygaretki,(specjalnie to podkreślam, bo nie o cygarach tu mowa) którą pali się najwyżej 10-15min a palce czuć tak samo jak po godzinnym paleniu cygara, można by było z tego zrezygnować ;-)

Jasne, rozumiem, że może to przeszkadzać. Wiem jednak, że umycie rąk rozwiązuje ten problem bardzo skutecznie. Musiałbyś wąchać bezpośrednio palce, żeby coś wyczuć.
Osho napisał/a:
- Można (chyba bo jeszcze nie próbowałem) potrzymać takie coś w zębach jak fajkę, np gdy nie ma gdzie odłożyć lub rączki zajęte bez obawy że naślinimy końcówkę w ustach co nie jest przyjemne.

A to już jest jednoznacznie niezgodne z cygarową etykietą. Taką powszechną, nie mam na myśli tej wyśrubowanej, autorstwa Z. Davidoffa. Cygara jak i papierosa w eleganckiej lufce nie trzyma się w ustach. A etykieta jak zwykle jest niezwykle praktyczna - ośliniona głowa cygara wygląda obrzydliwie. Wiem, że są ludzie, którzy tak robią mimo tego, że cygaro wyłącznie przystawiają do ust, ale przy trzymaniu go przez cały czas to jest nieuniknione.
Osho napisał/a:
- Estetyka, lufka którą tu pokazałem ma zapewne niewiele wspólnego z pospolitym palaczem papierochów o kloszardach już nie wspominając. Myślę też że większość z szanownych kolegów zgodzi się ze wygląda dość elegancko.

Jasne. Tacy palą w szklanych, zakopconych lufkach. Ta jest elegancka. Są nawet takie do cygar! Takie wielkie lufy bodajże wrzoścowe. Nigdy jednak nie widziałem jak ktoś palił cygaro z jej pomocą.
Osho napisał/a:
Oczywiście gdyby ktoś był ciekaw reakcji otoczenia na cygaretkę w lufce, opisze tu swoje spostrzeżenia. Jak wiadomo CA to nie tylko cygara ale styl i pewien sposób bycia więc ważne jest aby nie przynosić temu ujmy.
Pozdofionka.

Jestem ciekaw, choć wiem z doświadczenia, że większość osób zwróci uwagę na sam fakt, że palisz coś, co ma brązowy liść na wierzchu, a nie białą bibułę, a do tego ładnie pachnie :-)

ciuciull
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 1671 piw(a)
Wysłany: Pią 12 Wrz, 2014   

A ja uważam że duże znaczenia ma barwa i konsystencja tego co się pali, niektóre rośliny to tylko w kominach... ;-)

MasterGod
Nowicjusz

Otrzymał 21 piw(a)
Wysłany: Sob 13 Wrz, 2014   

Ja w życiu wypaliłem kilka cygaretek, jednak nigdy nie pomyślałem o lufce do niej, ponieważ dziś spora ich część w sprzedaż posiada już plastikowe, czy też drewniane filtry na końcu. Więc nie wiem, czy opłaca się wydawać $ na taką lufkę, skoro spora część ma to w standardzie. Oczywiście zrobisz jak uważasz, bo to Tobie ma być wygodnie podczas palenia a nie innym. Kolejną sprawą jest fakt, że tak jak kolega wyżej napisał cygaretki nie spalisz do końca. Ja też nigdy nie spaliłem żadnej do końca, zawsze te 2 cm ostatnie są tak okropne, że po prostu ląduje to już w popielniczce.

Hurricane
Nowicjusz

Otrzymał 33 piw(a)
Wysłany: Sob 13 Wrz, 2014   

MasterGod napisał/a:
Ja w życiu wypaliłem kilka cygaretek, jednak nigdy nie pomyślałem o lufce do niej, ponieważ dziś spora ich część w sprzedaż posiada już plastikowe, czy też drewniane filtry na końcu. Więc nie wiem, czy opłaca się wydawać $ na taką lufkę, skoro spora część ma to w standardzie. Oczywiście zrobisz jak uważasz, bo to Tobie ma być wygodnie podczas palenia a nie innym. Kolejną sprawą jest fakt, że tak jak kolega wyżej napisał cygaretki nie spalisz do końca. Ja też nigdy nie spaliłem żadnej do końca, zawsze te 2 cm ostatnie są tak okropne, że po prostu ląduje to już w popielniczce.

Tutaj raczej chodziło o typowe cygaretki czyli z liści tytoniu, a nie te zawijane w listki homogenizowane i czesto dodatkowo smakowe.
Palmy tak jak się podoba i jak smakuje nam najlepiej.

Osho
Nowicjusz

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: Czw 02 Paź, 2014   

Witam. W tamtym tygodniu dane mi było spędzić kilka dni w Turcji, lubię wyjazdy w takie regiony, nie ma tam surowych zakazów dotyczących palenia tytoniu w miejscach publicznych, można palić w każdej knajpce a kawa po Turecku super pasowała do cygar i cygaretek.
Więc zamawiam tradycyjną Turecką kawę (mocna jak diabeł i czarna jak piekło) rozsiadam się w rattanowym fotelu, wyjmuję cygaretkę i swoją lufkę (bez podtekstów :mrgreen: ).
Pora to późne popołudnie, w knajpce są Niemcy, sporo Rosjan, i kilka osób z Holandii oraz przemiła i super zarąbista Czeszka, z którą ucinam pogawędkę od dłuższej chwili, (mam nadzieję że żona tego nie przeczyta, choć sumienie mam czyste ;-) ) na szczęście pali papierosy więc nie ma nic przeciwko moim cygaretkom.
Reakcja: tylko i wyłącznie zaciekawienie, żadnych głupich spojrzeń, drwiących uśmieszków, jeżeli ktoś na dłużej zawiesił oko to tylko z wyraźną ciekawością. Jedynie obsługa wlepiała mocno gały w moją cygaretkę w lufce ale też jakoś tak bez ironii.

Odpowiedz do tematu