Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: cisnieniowe, ekspresy

Ekspresy ciśnieniowe.
Autor Wiadomość
Arek
Aficionado

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 48 piw(a)
Wysłany: Nie 31 Mar, 2013   Ekspresy ciśnieniowe.

Jakich ekspresów ciśnieniowych używacie? Co możecie polecić ? Czego odradzacie? Pochwalcie się swoim sprzętem i napiszcie jak się sprawuje. :bandit:

korea83
Ekspert Aficionado

Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Otrzymał 227 piw(a)
Wysłany: Nie 31 Mar, 2013   

Używam prawdziwego klasyka za niewielkie pieniądze i bardzo sobie chwalę :) Mianowicie mam ekspres Gaggia Classic, z którego to korzysta baaaardzo wiele osób. To naprawdę dobry sprzęt za bardzo rozsądne pieniądze (lepszej ceny nigdy nie widziałem)

Na początek taki ekspres w zupełności wystarczy, ale jeśli kupisz sobie do tego dobry młynek to wystarczy i na lata :) Ja bardzo polecam :cool1:

mój status

kawski
Nowicjusz

Posiadam Boscha Tassimo t65 i jestem zadowolony z dwóch powodów. Pierwszy to filtr wody, pomimo tego iż mam dobra wodę w kranie i nie ma w niej kamienia, to dodatkowy filter jeszcze poprawia jej jakość, a druga sprawa to bardzo dobre herbaty i kilka kaw :D Muszę powiedzieć że nie wszystkie mi smakują w 100% i zadowalają mnie ich ilości w szklankach:(
Ceny kapsułek też nie są rewelacyjne.
Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, ale trzeba rozglądnąć się co konkurencja proponuję i jak przelicza się cenowo, sprzęt, akcesoria i kapsułki, kawa i inne:)

mój status

VileVicar
Ekspert Aficionado
Non serviam

Obecności na FOSCA: 6
Otrzymał 1099 piw(a)

Ja podpisuję się pod postem korea83. Gaggia Classic jest najbardziej godna polecenia. Jakość, trwałość, najlepszy stosunek ekonomiczny jakości do ceny, no i przede wszystkim dobrze przygotowana espresso/latte/coktochce bez wielkich kombinacji.
Można wybrać nowszy model Gaggii, ale te są trochę droższe, kawa taka sama. Co do tańszych, to są same plastiko-ABS-y, jak porównasz w sklepie na półce, różnica jakości widoczna gołym okiem. Mniej więcej ma to przełożenie na jakość parzonej kawy, choć uzyskanie poprawnych wyników na sprzęcie za 400 zł jest jak najbardziej możliwe.

Raczej nie polecam wpuszczanie się w kapsułki (wszystko jest wliczone w cenę) a ponadto jak sobie sprawisz młynek żarnowy to możesz na Gaggii, tudzież innym półautomatycznym wyciskać całą różnorodność kaw świata.

Podstawowa zasada zawsze przytaczana - nie ma dobrych wyników bez dobrego młynka. To się kupuje łącznie.

Użytkowałem Classica od 2003 - ok. 6 lat. Mam go nadal, jako zapas. Od 3 lat mam Vibiemme Domobar HX, oraz młyn Macap MC5 to już inna jazda.

xiom
Ekspert Aficionado

Obecności na FOSCA: 4
Otrzymał 879 piw(a)

Ja mam Dolce Gusto Picolo
Zalety:
- mały, ergonomiczny
- duży wybór rodzajów kaw i nie tylko (ice taea, Nesquik...)
- kawa smaczna
- niska cena kpl.
- szybka, łatwa, czysta obsługa
wady:
- niestety cena kapsułek
- brak spieniacza
- recykling kapsułek (trzeba wyciskać wodę bo się wyleje w koszu)

Następny już będzie zwykły ciśnieniowy.
  mój status

Brennus
Początkujący Aficionado
el chabacano

Obecności na FOSCA: 5
Otrzymał 56 piw(a)
Wysłany: Pon 01 Kwi, 2013   

niestety, korea i VV mają rację... poznałem to dopiero po ostatniej zmianie pracy. Do dyspozycji mam "wajchową" La Scalę Butterfly. Pomimo że tak naprawdę nie mam pojęcia jak zrobić perfekcyjne espresso, robię je co najwyżej nie najgorsze, wykorzystując góra 60 % potencjału maszyny - efektem i tak jest espresso bijące na głowę kawiarkę bialetti, oraz zwykłe ekspresy, z kapsułkowymi na czele.

NIestety, koszta są koszmarne. Dobra kawa nie lubi kompromisów, dobry młynek nie kosztuje nawet 200zł...
A przepiękny i ponoć niezłe kawy robiący LaPavoni Europiccola też swoje kosztuje ;) ale co tam, jeszcze go zdobędę...

Arek
Aficionado

Otrzymał 48 piw(a)

Przepraszam, że tak prywatnie - jesteś baristą ? ;-)

Brennus
Początkujący Aficionado
el chabacano

Obecności na FOSCA: 5
Otrzymał 56 piw(a)

Bynajmniej - chociaż moje nieskomplikowane losy zawodowe często przeplatają się z gastronomią, i tak obecnie też wylądowałem częściowo w niej (stąd kontakt z takim sprzętem).
Niestety, kurs baristy (porządny) by się przydał, ale wciąż sporo "kursów" na liście priorytetów przede mną ;)

VileVicar
Ekspert Aficionado
Non serviam

Obecności na FOSCA: 6
Otrzymał 1099 piw(a)

La Pavoni Europiccola miałem przez parę miesięcy - kupiłem stary używany model na allegro. Wspaniała sprawa ta dźwignia. To jak dobra limuzyna. Nie w sensie wygody, lecz samej klasy. Bo umiejętności dźwignia wymaga zdecydowanie większych. Szkoda, że nówka kosztuje prawie 3k golda. Chciałoby się mieć, a z drugiej strony - ciężko kolekcjonować ekspresy do kawy ;)

korea83
Ekspert Aficionado

Otrzymał 227 piw(a)

Arek, a jaki budżet zakładasz?? Licząc ekspres plus młynek oczywiście.

Od siebie od razu mogę poradzić, że lepiej od razu zainwestować w dobry młynek bo to podstawa sukcesu. Sam kupiłem młynek raczej średnich lotów bo kierowałem się ceną i dzisiaj coraz częściej myślę już o tym, że młynek trzeba będzie wymienić na coś solidnego.

Dobre młynki niestety kosztują dość sporo, ale płacąc więcej dostaje się też odpowiednio wysoką jakość, która zaprocentuje w przyszłości.

mój status

Arek
Aficionado

Otrzymał 48 piw(a)

Budżet jaki zakładałem to około 700 zł = ekspres + młynek, ale widzę, że nici z tego. Mogę przekroczyć budżet ponad 1000 zł, z tym, że nastąpi do dopiero w czerwcu, bo dopiero wtedy będę mógł znowu podjąć się jakiejś sensownej pracy (teraz mam zakończenie Ogólniaka i matury, więc już tylko nauka). Wcześniej pracowałem i mam trochę odłożone więc miałem zamiar zakupić coś wydawało mi się porządnego, aczkolwiek chyba zwyczajnie poczekam, dorobię i zakupię sprzęt, który polecacie.

Natomiast urządzenia, nad którymi się zastanawiałem to :
Ekspres:
http://allegro.pl/nowy-ek...3114440160.html

Młynek:
http://allegro.pl/mlynek-...3129274378.html

Jeśli ktoś miał doświadczenia z wyżej przedstawionymi urządzeniami czy też ma na ich temat jakąś wiedzę to proszę o opinie.

korea83
Ekspert Aficionado

Otrzymał 227 piw(a)

Zapomnij o jednym i drugim i spokojnie odkładaj kasę ;) Szczególnie ten młynek sobie podaruj, coś tak taniego nie może być dobre (choć ta zasada oczywiście nie zawsze się potwierdza ;) )

Jeśli liczy się dla ciebie jakość otrzymywanej kawy to nie pozostaje nic innego jak tylko zbierać kasę :) Kasę uzbierasz to kupuj Gaggię i solidny młynek. Ja mam Ascaco I-2 mini i to chyba takie rozsądne minimum jak mi się wydaje. Nie jest to jakiś super sprzęt, ale jeśli nabrać trochę wprawy to można uzyskiwać jakieś tam powtarzalne wyniki.

Jeśli już jednak przyjdzie co do czego to pamiętaj żeby nie kupować kawy mielonej bo to padaka jest. Tylko całe ziarno i to tylko świeże bo to później zupełnie inna przyjemność z picia jest :)

mój status

Arek
Aficionado

Otrzymał 48 piw(a)

W 100% się z Tobą zgadzam. O kawie trochę czytam i nieco już wiem, co związane jest z moimi aspiracjami na przyszłość. Nie biorę pod uwagę żadnych kaw mielonych ani kapsułek. Pójdę za Twoją radą i dozbieram do sprzętu, który polecasz. Zależy mi na uzyskaniu przyzwoitych wyników i poznawaniu kawy, bowiem planuję zrobić jakiś kurs na baristę i pracować w tym zawodzie podczas studiów, żeby się usamodzielnić i niejako dać odetchnąć rodzicom. Jeszcze nie wiem jak to będzie i jak będę sobie dawał radę dlatego nie śpieszę się za bardzo, choć już powoli planuje i przygotowuje się niejako do tego. To już całkowicie odejście od tematu więc nie będę się tu już rozpisywał w tej kwestii.

Dobrze, że zapytałem Was o zdanie, bo miałem zamiar jechać na dniach do marketów dokonać jakichś zakupów. Stawiam piwko w innym temacie i dziękuje serdecznie za pomoc. :palacz:

Burżuj
Początkujący Aficionado

Otrzymał 74 piw(a)

Podepnę się pod temat;-) Chaciałbym kupić automat, który robi espresso, latte, cappuccinno itp., z młynkiem, z pojemnikiem na mleko. Wsypujemy kawę w ziarenkach do pojemnika i wybieramy przyciskiem rodzaj kawy, moc i nic nas nie interesuje;-) Nie opróżniamy kolby za każdym razem. Pełny automat to dobre rozwiązanie? Budżet do 1500 zł.

korea83
Ekspert Aficionado

Otrzymał 227 piw(a)

Dla jakości późniejszego espresso to raczej słabo ;) Żaden automat nie zrobi takiej kawy jak normalny ekspres kolbowy. Z drugiej strony jeśli ktoś ceni sobie wygodę użytkowania to automat jest dla niego :) Za 1500zł automatu dobrego chyba się niestety nie uświadczy.

mój status

blaugrana
Ekspert Aficionado

Otrzymał 1304 piw(a)

Ja od jakiegoś roku używam ekspresu ciśnieniowego firmy DeLonghi patrz tu i powiem szczerze, że jak na moje domowe potrzeby spokojnie wystarcza. Cena też była przyzwoita - jakieś 150 euro. Coś dla amatorów kawy z pianką takich jak ja :)

Arek
Aficionado

Otrzymał 48 piw(a)

Ja też się nad nim zastanawiałem.

lunka01
Doświadczony Aficionado

Otrzymał 447 piw(a)

Dlugo kozystalem z Saeco Vienna de luxe bardzo fajny ekspres z mlynkiem i przystawka do pienienia mleka.
Cos takiego jak tutaj
http://allegro.pl/ekspres...3119707268.html
aukcja pogladowaa, nie wiem w jakim stanie jest sprzedawany model.

Obecnie ide na latwizne i kozystam z KRUPSA w formacie nespresso, zakochalem sie w Nespresso i tez zdecydowanie polecam, zwlaszcza dla tych co czasem lubia wieczorkiem napic sie bezkofeinowej kawy, choc dla purystow pewnie to zniewaga. Ja uwazam ze ma bardzo duzo zalet a w przeciwienstwie do Cygar w ktroych raczkuje z kawa obcuje od kilku lat

JAK CI SIE MOJ POST O D**** MARYNY NIE PODOBA TO WCISNIJ IKONKE IGNORUJ W PRAWYM GORNYM ROGU MOJEGO POSTU

dzeko
Nowicjusz

Otrzymał 18 piw(a)

A pro po ekspresów automatycznych
Ja posiadam coś TAKIEGO. Żona chciała robić cappuccino, ale mówi że nie wychodzi najlepsze(takie jak z kapsułek) :mrgreen: , dlatego służy teraz mi do popołudniowej małej czarnej i powiem, że nie narzekam. Można sobie ustawić jaką moc ma mieć kawa, grubość mielonego ziarna, ogólnie luz.

Borsuk
Początkujący Aficionado
Mlaskmlask-mniammniam:)

Otrzymał 75 piw(a)

Ja też się dopisze,
po pierwsze Brennus robi bardzo dobrą kawę :) wychodzi mu esencjonalna i kremowa :)

Ja mam taki expres (od 2ch lat):
http://lubiekawe.eu/products-page/ekspresy/49-2/
Jestem z niego bardzo zadowolony, w zasadzie od czasu gdy go mam przestałem pić kawę poza domem, poza tym przed pracą mała czarna to skarb :)

do tego młynek z regulowanymi żarnami, ostatnio zmieniałem łyżkę do kawy i od tego czasu expresymentuję z grubością mielenia, co grubość to ciut inny smak kawy, oprócz tego każda kawa wymaga lekko innego ustawienia. Różne blendy, różne poziomy. Jak ze wszystkim, praktyka i doświadczenie zwiększa szansę na idealne espresso.

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu