Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: gdzie, kawa, kupic

Kawa - gdzie kupić?
Autor Wiadomość
El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 11
Wiek: 42
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 2582
Otrzymał 185 piw(a)
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   Kawa - gdzie kupić?

Witajcie

Możecie polecić jakieś dobre sklepy internetowe ze świeżą kawą?
Mile widziane konkurencyjne ceny i La Brasiliany i Mokito na półkach;)

Ja do tej pory kupowałem tylko na allegro od italiamo_caffe.


Pozdrawiam
El Comandante
_________________
::::::::: CYGARA FAQ - obowiązkowa pozycja dla początkujących i nie tylko;) :::::::::::

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

 
 
Arkadiusz
Aficionado



Obecności na FOSCA: 12
Wiek: 36
Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 790
Otrzymał 299 piw(a)
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

http://www.sklep.cafesilesia.pl/index.html

Sklep ma zawsze świeżą kawę, ceny też niczego sobie. Obsługa na wysokim poziomie. Swego czasu kiedy bawiłem się w Bariste i przesiadywałem godzinami na forum Caffee Prego to sklep ten przewijał się w dużej części recenzji mieszanek. Sam skorzystałem i wiem, że jest dobrze.

Na pewno odradzam od razu wszelkiej maści delikatesy stacjonarne typu Alma, bo rotacja kawy tam jest nieduża, więc i jej świeżość pozostawia wiele do życzenia, a ceny są do bani.
_________________
Mój mały kącik pełen pasji :)
http://bit.ly/ZajrzyjNaCygarowyPiwnyFanpage
 
 
 
Kwiatt
Ekspert Aficionado



Obecności na FOSCA: 5
Wiek: 35
Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 1489
Otrzymał 564 piw(a)
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

Tu się zgadzam. W Poznańskiej Almie zapłaciłem za 250g kawy Moevenpick 37zł. Na stacji niedaleko Berlina - 21,75 Euro za 1kg. Te kawy bardzo polecam.
_________________
http://www.cigarblog.pl/ - strona o cygarach pisana z pasją.
 
 
Choco
Nowicjusz



Wiek: 50
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

W necie nie kupowałem kawy. Najpierw muszę kawę spróbować zanim kupię. I tak po spróbowaniu kupuję w kawiarniach. Wiem, że przepłacam, ale wolę tak niż kupować kota w worku. Polecam tę kawę: http://www.d2c.pl/ We Wroc. można ją wypić na razie tylko w jednym miejscu, niebawem otworzy się druga kawiarnia. Dla mnie to jak na razie najlepsza kawa jaką udało mi się wypić w kawiarni.
 
 
korea83
Ekspert Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 8
Wiek: 40
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 1890
Otrzymał 287 piw(a)
Skąd: Kościan
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

Szczerze polecam cafesilesia.pl, kupuję tam za każdym razem i jestem bardzo zadowolony tak z jakości oferowanej kawy jak i obsługi. Kawa zawsze świeża, często dostępna nawet kilka dni po paleniu :cool1: Oprócz La Brasiliany zdecydowanie polecam Meseta Crema D'Oro. Dzisiaj skończyłem pierwszy kilogram tej mieszanki i jestem zachwycony. Jeśli pijasz kawy z mlekiem to koniecznie kup August Natura Equa. To mój zdecydowany faworyt jeśli chodzi o walory smakowe w kawie z mlekiem :)
 
  mój status
 
VileVicar
Ekspert Aficionado
Non serviam



Obecności na FOSCA: 6
Wiek: 49
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 1923
Otrzymał 1099 piw(a)
Skąd: Poznań/Komorniki
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

Tak jest, cafesilesia :cool1: - potwierdzam na 100%
Oprócz Marfisy i Agust i Meseta dają radę i można znależć tam swoje smaki. Reszta jak koledzy wyżej pisali.

A jeśli chcesz spróbowac polskiej palarni, to spróbuj caferoma.pl lub Palazzo Cafe -
kawa-sklep.pl. Specyficzne wrażenie, ale warto. Niektórzy mówią, że trudno w polskich palarniach utrzymać jednolite warunki palenia, bo naturalnie chodzi o zupełnie inne ilości wypalanej kawy, niż we Wloszech. Mimo wszystko polecam spróbować - zapach z paczki zabija.
_________________
"Bez kapłanów i bez świątyń krwawe łapska bogów nie mogłyby dosięgnąć świata śmiertelników. Czyż nie byłby to raj, przyjacielu ?" Steven Erikson - Ogrody Księżyca
http://baza.fantasta.pl/fantasta.php?id=500
 
 
zajack7
Nowicjusz



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 41
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

Zapraszam na cygarko do mnie do Little Havana.
Spróbujesz naszej kawy, jak Ci posmakuje to będziesz mógł ją nabyć do domu w dobrej cenie.
Serwujemy kawę Danesi. Włoska kawa z małej palarni, bije na głowę wszystkie Lavazze itp. U nas możesz spróbować Brasilery (mieszanki Arabicy i Robusty), lub Golda (100% Arabica).
Zapraszam.
_________________
Aficionado Room
Cigar & Whisky Lounge
U. Wilcza 26
 
 
Borsuk
Początkujący Aficionado
Mlaskmlask-mniammniam:)



Obecności na FOSCA: 3
Wiek: 42
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 475
Otrzymał 75 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 09 Sie, 2011   

dobra ta stronka z kawa. bardzo duzy wybor :)
jakbyscie potrzebowali kawe, ekspres i do tego kompleksowy serwis to zapraszam na solite.pl
chlopaki maja wlasna mieszanke z wloskich palarni, ale sprzedaja ja tylko do knajp i firm. We wrocku ta kawa jest w cafe soul, gryfach i papugach :) ja mam 4 kg w domu, rodzinny interes :) wiec mam w dobrej cenie.
 
 
El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 11
Wiek: 42
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 2582
Otrzymał 185 piw(a)
Wysłany: Wto 09 Sie, 2011   

Super, wielkie dzięki za odp :cool1:

zajack, na dniach się odezwę.
:winko:
_________________
::::::::: CYGARA FAQ - obowiązkowa pozycja dla początkujących i nie tylko;) :::::::::::

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

 
 
dymek
Początkujący Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 40
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 478
Otrzymał 100 piw(a)
Skąd: IRL / PL
Wysłany: Sob 27 Sie, 2011   

Sewern, jak jeszcze nie kupiłeś kawy to wejdź na forum http://caffeprego.pl/phpBB3, tam znajdziesz sklepy, które dają również rabat na kawy po wpisaniu kodu.

Ja ostatnio kpiłem La Brasiliana Marfisa w sklepie www.delizia.pl Mają teraz promocję na tą kawę za 69zł palona 28/06/2011. Jak byś zamawiał inne kawy to kod promocyjn w tm sklepie jest "rabat" (-5%)
Na stronie cafesilesia jest również ta kawa, ale za 81zł, palona jedyne 7 dni później. W tm sklepie rabat Ci przypiszą do konta, jak im podasz na email login z forum caffeprego (-3%).
_________________
Pozdrawiam
 
 
El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator



Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 11
Wiek: 42
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 2582
Otrzymał 185 piw(a)
Wysłany: Sob 27 Sie, 2011   

Dzięki za info! Póki co testuję sobie kawki Danesi od zajack7 :) :cool1:
_________________
::::::::: CYGARA FAQ - obowiązkowa pozycja dla początkujących i nie tylko;) :::::::::::

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

 
 
Cionado
Nowicjusz


Wiek: 55
Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: Plock
Wysłany: Czw 01 Wrz, 2011   

Ja polecam
http://www.aromatico.de/
kupuję tam od kilku lat , zawsze najwyższa jakość. Podają też datę prażenia poszczególnych marek.
 
 
dymek
Początkujący Aficionado



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 40
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 478
Otrzymał 100 piw(a)
Skąd: IRL / PL
Wysłany: Pią 02 Wrz, 2011   

Cionado napisał/a:
Ja polecam
http://www.aromatico.de/
kupuję tam od kilku lat , zawsze najwyższa jakość. Podają też datę prażenia poszczególnych marek.


Kupiłem marfise za 87zl z przesyłką a tu 145zl. :shock: :nuts:
_________________
Pozdrawiam
 
 
john1
Nowicjusz


Wiek: 39
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 0
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 14 Lut, 2012   

Zachęcam wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się do społecznej inicjatywy zakupu grupowego większej ilości doskonałej (zdecydowanie jednej z najlepszych) świeżej włoskiej kawy w opakowaniach 250g od jej bezpośredniego dystrybutora po wynegocjowanej cenie, która to inicjatywa narodziła się w tym miejscu http://caffeprego.pl/phpB...=8456&start=120
 
 
renek.z
Nowicjusz


Wiek: 68
Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 0
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 08 Mar, 2012   

na początku 2000 roku w Warszawie została otwarta mała kawiarenka pod nazwą COFEINA prowadził ją facet który o kawie wiedział prawie wszystko ,wypalać kawę uczył się na Iamajce czy gdzieś w równie cikawym miejscu. W swojej kawiarence wypalał kawę na oczach klientów ,bywałem tam często bo uwielbiam dobrą kawę ,kawa była wyśmienita ,co ciekawe bardzo dużo hiszpanów tam przychodziło .Na kilku forach pisano ,że jast to najlepsza kawa w Warszawie . Knajpki juz nie ma ,ale niedawno znalazłem faceta ,produkuje teraz kawę na sprzedaż ,mogę polecić z czystym sumieniem .
www.kawa.lu pozdrawiam R
 
 
moracz
Nowicjusz


Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 32
Otrzymał 21 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   Gdzie po kawę we Wrocławiu

Od pewnego czasu poszukuję jakości w tym co spożywam, a także oczywiście piję. Na początku sklepowa kawa z ekspresu przelewowego wydawała się przepyszna. Później okazało się, że ekspres ciśnieniowy produkuje napar, którego smak urzeka i przenosi na wyższy poziom percepcji. A później, okazało się, że we Wrocławiu jest bodaj jedyna w mieście palarnia kawy, i to nie tak daleko od domu...

Na ul. Ślicznej 7a (zaczyna się jak spot reklamowy, ale nim nie jest) jest maleńka palarnia kawy SAWARA. Schowana między blokami, kusi zapachem tuż po przekroczeniu progu. Dostępnych jest multum kaw z różnych części świata (upodobałem sobie Kostarykańską). Ceny oscylują w granicach 70-140 zł/kg , nabyć można dowolną ilość, a aromat i smak tych kaw oszałamia. Żeby za dużo nie pisać - po prostu polecam :cool1:
 
 
suddenly
Nowicjusz


Wiek: 32
Dołączył: 31 Gru 2012
Posty: 0
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

Polecam palarnię kawy michello caffe, kawa na najwyższym poziomie, zawsze dostarczana świeża a doznania smakowe są po prostu niesamowite ;)


Koniecznie potrzebny jest młynek, ale tego chyba nie muszę mówić :bandit:

Osobiście zawsze kupuję kawę paloną dosyć długo - czyli nadającą się do espresso. Na podstawie espresso gościom oraz sobie robię cappuccino, stanowi to mniej więcej 90% kaw robionych przeze mnie. Jeśli trafi się jakaś wyjątkowo dobra kawa, to z 90% cappu robi się 90% espresso ;)

Pozdrawiam
suddenly
 
 
Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler



Obecności na FOSCA: 9
Wiek: 52
Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 1387
Otrzymał 484 piw(a)
Skąd: Leszczyny, Polska
Wysłany: Wto 27 Sie, 2013   

Dobra jedziemy dalej. Pytanie do oczytanych w piśmie. Wiemy już gdzie kupić w dobrej cenie. Pytanie brzmi jak rozpoznać datę palenia kawy. Datę przydatności nie ma problemu odcyfrować ale np. data palenia 14/F/2013 co oznacza? Dla ułatwienia to włoska kawa.
Co oznacza 'F" myślałem , że to skrót od miesiąca (luty) . Jak nie dać się ogłupić?

Edit: ok, chyba już rozszyfrowałem a mianowicie A- I, B-II, C-III, D-IV, E-V, zatem F - to czerwiec? Tak mi się wydaje. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.
_________________
Pozdrawiam - Highlander71

 
 
pitbull33
Początkujący Aficionado
pitbull33


Obecności na FOSCA: 2
Wiek: 45
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 287
Otrzymał 59 piw(a)
Skąd: Szamotuły
Wysłany: Pon 24 Lut, 2014   

ja kupuje na straganach z niemieckimi produktami i jest zawsze ok.
_________________
Tomasz
 
 
aliznawca
Nowicjusz


Wiek: 30
Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 0
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: Pon 31 Mar, 2014   

Ja osobiścię dużo piję kawy, a będąc we włoszech spróbowałem ich rodzimej i tak mi posmakowała, że postanowiłem taką kupić. Po pewnych poszukiwaniach i próbach znalazłem sklep internetowy www.kawywloskie.pl muszę przyznać, że mają duży wybór. Moim faworytem jest http://www.kawywloskie.pl...an-Cru-1kg.html trochę droga, ale przez to, że rodzice również piją kawę, to kupujemy ją razem, bo warto. Naprawdę spróbujcie. A co do twojego pytania Highlander71 jeśli nadal nie jesteś pewny to goście w tym sklepie Ci powiedzą, tłumaczyli mojemu ojcu bo też jest bardzo dociekliwy, ale ja sam nie pamiętam.
 
 
Reklamator

Wysłany:    Reklama

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Gdzie kupić cedr (deska, fornir, klocki)
Osho Akcesoria 6 Pon 17 Lis, 2014
Osho
Brak nowych postów kawa
czarnamamba87 Kawy 9 Sob 30 Mar, 2019
czarnamamba87
Brak nowych postów Kawa
Kawy które pijemy , które nam smakuja lub te które nie polecamy
Highlander71 Kawy 215 Pon 11 Kwi, 2016
Ercigarros
Brak nowych postów Kawa- Cafe Cubita
alkohol i cygara ok, a kawka?
athena76 Kawy 16 Wto 08 Wrz, 2009
Hot Cheese
Brak nowych postów Kawa Davidoff i inne
Oss Kawy 42 Czw 21 Mar, 2013
Luk vader

Strona ma charakter hobbystyczny i informacyjny. Przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Palenie szkodzi zdrowiu!
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 21