Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: elektroniczny, higrometr

Higrometr elektroniczny
Autor Wiadomość
willis
Nowicjusz

Wysłany: Pon 26 Kwi, 2010   Higrometr elektroniczny

Pytanie dotyczy zakupu higrometra elektronicznego, mianowicie możliwości zakupu niewielkiego higrometru do użytku (domowego), co nie oznacza, że nie mógłby się sprawdzić do humidora. Czy ktoś wypróbowywał już higrometry tego typu? są one znacznie tańsze niz te oferowane wyłącznie do humidorów, funkcje najczęsciej się pokrywają. Proszę o burzliwą dyskusję! Noszę się z zamiarem zakupu jakiegokolwiek ,,elekronika", bo na tym dołączonym do humidora niemam co polegać.

Postaw piwo autorowi tego posta

SzymonK
Początkujący Aficionado

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 52 piw(a)
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2010   

Spróbuj i napisz. Wiem, że ktoś chyba już kombinował z takim higrometrem, ale ja bym wołał nie ryzykować. Poszukaj w postach, które już istnieją na pewno coś tam znajdziesz.

Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler

Obecności na FOSCA: 9
Otrzymał 83 piw(a)
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2010   Re: Higrometr elektroniczny

willis napisał/a:
Pytanie dotyczy zakupu higrometra elektronicznego (...) są one znacznie tańsze niz te oferowane wyłącznie do humidorów

Tu nie chodzi o cenę tylko dokładność wykonania i pomiarów. Mam stację pogodową i higro dość mocno przekłamuje. W humidorach mam wyłącznie higrometry analogowe i nie narzekam. Jeśli jednak chcesz "spokojnie spać" to lepiej nazbieraj na jakiś higrometr przeznaczony do tego celu - staraj się w swoim hobby nie iść na jakieś półśrodki. Choć możesz ale jak z perspektywy czasu sam stwierdzisz że tym właśnie maleństwom należy się taka odrobina luksusu jaka one tobie potem oddają. Higro cyfrowe nie jest tak drogie żeby kombinować wszak to koszt jednego dobrego cygara :)

Pozdrawiam

H71

ps. Oczywiście jest to moje prywatne zdanie i nie musi się ze mną nikt zgadzać. :)

Sebastian
Nowicjusz

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2010   

Witaj, każdy higrometr jest dobry pod warunkiem że jest dobrze wykalibrowany.
Ja niedawno zakupiłem elektroniczny przeznaczony do terrarium (cena zbliżona do cygarowego) tylko z jednego powodu: czujnik jest maleńki i na długim przewodzie co pozwoliło mi kontrolować warunki w gablocie sklepowej w której nie widać samego urządzenia (wyświetlacza) bo jest poza nią. jak napisałem cenowo porównywalny a i tak sprawdziłem prawidłowośc wskazań z higrometrem analogoym (tak dla pewności) :cigar:

tomaal
Początkujący Aficionado

Obecności na FOSCA: 4
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2010   Re: Higrometr elektroniczny

Nie jesteś pierwszym, który wpadł na ten pomysł. Istnieje cały dział na temat higrometrów, wystarczyło się lepiej rozejrzeć.

willis napisał/a:
Proszę o bużliwą dyskusję!

Chyba na temat ortografii... :bejsbol:

Pozdrawiam

birkoff
Nowicjusz
aficionado

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Pon 19 Lip, 2010   

ja kupilem taki w saturnie:
http://balter.pl/pl,produ...ml?partner=1988
co prawda nie za 29zl tylko za 45, ale dziala w miare dobrze, czujnik ma duza bezwladnosc (dlugi czas reakcji), a jego dokladnosc jest troche mniejsza. Pokazuje duze roznice w stosunku do analoga, wiec pewnie zrobie test solny dla obu z nich.
Dodatkowo chodzi mi po glowie zbudowanie elektronicznego miernika na dokladnym czujniku
http://www.cyfronika.com....031&language=em
dzieki czemu bedzie mozna podgladac statystyki i wykresy wilgotnosci i temperatury w humim przez internet, mam juz nawet zarys projektu.

El Comandante
Ekspert Aficionado
Administrator

Zaproszone osoby: 1
Obecności na FOSCA: 11
Otrzymał 167 piw(a)
Wysłany: Pon 19 Lip, 2010   

Dobrze kombinujesz :) Jak zbudujesz, to koniecznie opisz na forum :) :cool1:

::::::::: Dodawanie zdjęć na forum :::::::::::

cigars
Początkujący Aficionado
salon CYGAROWO.PL

Otrzymał 19 piw(a)
Wysłany: Wto 20 Lip, 2010   

birhoff proponuję iść na całość: opracować program komputerowy prognozujący stan nawilżenia humidora, określający czas dolania płynu tudzież wody do nawilżacza a biorący pod uwagę ilość ubywania cygar do palenia. Od razu zalecałbym dobudowanie wersji on-line ze sklepami internetowymi, by po dokonaniu zakupu program sam obliczał o ile spadnie wilgotność w humim po dodaniu do nich zakupów. Oczywiście program musi uwzględniać nie tylko ilość cygar ale przede wszystkim:
a) markę
b) format
c) cenę
odpowiedni algorytm obliczał by przed przyjściem do nas towaru czy pod dokonaniu zakupu i wpakowaniu jego do naszego humi stan wilgotności obniży się i kiedy należy dolać odpowiedniego płynu, czy też wzrośnie i o ile i co z tym fantem zrobić.

Takie oprogramowanie mogłoby zrobić furorę szczególnie na rynku USA. W Polsce sprzedałoby się około 100 szt. w USA jakiś milion.

birkoff
Nowicjusz
aficionado

Otrzymał 1 piw(a)

Fajnie napisałes, lubie taki typ humoru ;-) Uch, aż mi zmarszczki na potylicy się zrobiły od myslenia jakby to było fajnie. A na serio - wykresy to fajny bajer do humi, natomiast reszte rzeczy (otwieranie, dolewanie, opisywanie) jak najbardziej wypada robić ręcznie, inaczej pozbawilibysmy sie całego fanu. :cigar:

cigars
Początkujący Aficionado
salon CYGAROWO.PL

Otrzymał 19 piw(a)

birhoff - pisałem serio. 30 lipca rusza konkurs na eurodotacje dla e-usług. Do wzięcia na jeden projekt jest ca. 100k szmalcu. Można projekcik skrobnąć mały. Pogadamy na warszawskim spotkaniu.

Odpowiedz do tematu