Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: krysztaly, magiczne

magiczne kryształy
Autor Wiadomość
proforma
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Wrz, 2007   magiczne kryształy

Michale, wiem że od jakiegoś czasu masz w humidorze kryształki zapewniające stałą wilgotność w tymże. Podziel się proszę wrażeniami z przygotowania ich do użycia i eksploatowania...

Michal
Ekspert Aficionado

Otrzymał 5 piw(a)
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2007   

Pisałem już kilka razy o tym, ale ok, jeszcze raz w telegraficznym skrócie ;)

1. Można je kupić np. t u
2. Nie wymagają przygotowania - zalewamy je delikatnie wodą destylowaną i działają
3. Po zalaniu powinny być pół na pół przezroczyste i białe matowe
4. W idealnie szczelnym pojemniku (plastikowy na żywność) trzymają wilgotność do jakiej zostały stworzone jak skała!
5. W humidorach można jeszcze stosować zwykłe nawilżacze, bardzo dobrze się nawzajem uzupełniają.
6. Używam już od całkiem długiego czasu i jestem bardzo zadowolony.

Na kolejne pytania z chęcią odpowiem :)

proforma
[Usunięty]

Michal napisał/a:
Pisałem już kilka razy o tym, ale ok, jeszcze raz w telegraficznym skrócie ;)

1. Można je kupić np. t u
2. Nie wymagają przygotowania - zalewamy je delikatnie wodą destylowaną i działają
3. Po zalaniu powinny być pół na pół przezroczyste i białe matowe
4. W idealnie szczelnym pojemniku (plastikowy na żywność) trzymają wilgotność do jakiej zostały stworzone jak skała!
5. W humidorach można jeszcze stosować zwykłe nawilżacze, bardzo dobrze się nawzajem uzupełniają.
6. Używam już od całkiem długiego czasu i jestem bardzo zadowolony.

Na kolejne pytania z chęcią odpowiem :)

dzięki.
jak je delikatnie zalać? spryskać, zalać część i wymieszać?
i jak długo już je używasz?

Michal
Ekspert Aficionado

Otrzymał 5 piw(a)

Ja zwykle wysypuje z tub do jednej miski i zalewam wodą z nakrętki, a później mieszam. Po kilku minutach wilgoć ładnie się rozchodzi na wszystkie.

Używam... z 8-10 miesięcy, ale nie ma się co martwić, one się nie wyczerpują, podobno mają działać i działać :)

proforma
[Usunięty]

dzięki, teraz jestem mądrzejszy i mam nadzieję żę niczego nie spaprzę (czekam właśnie aż dojadą i zabezpieczam się przed wpadką) myślę, że te wyjaśnienia przydadzą się też innym...

sebulba
Nowicjusz
forumowy banan

Michal napisał/a:
Po zalaniu powinny być pół na pół przezroczyste i białe matowe

a w czym trzymasz je w humidorze?

Jacek Uchryń
Ekspert Aficionado

Zaproszone osoby: 1
Otrzymał 25 piw(a)

sebulba napisał/a:
Michal napisał/a:
Po zalaniu powinny być pół na pół przezroczyste i białe matowe

a w czym trzymasz je w humidorze?
.
Michał ostatnio poszukiwał pustych metalowych tub pewnie na kulki.
Postaw piwo autorowi tego posta

Michal
Ekspert Aficionado

Otrzymał 5 piw(a)
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2007   

Tak, trzymam je w tubach w których mam po 3 rzędy dziurek po całej długości. :)

Vincent
Aficionado

Wysłany: Pią 05 Paź, 2007   

Wygląda mi to na wkład (do nawilżacza) doskonały. Jak ktoś będzie kupował z wielka chęcią sie podłącze :cigar:

Jacek Uchryń
Ekspert Aficionado

Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: Sob 06 Paź, 2007   

Vincent napisał/a:
Wygląda mi to na wkład (do nawilżacza) doskonały. Jak ktoś będzie kupował z wielka chęcią sie podłącze :cigar:
.
Tak wkład doskonały ale przygotowanie tego zgrabiałymi rękami to dopiero tortura toż to jest tylko ciut większe od maku a jak się rozsypie to dopiero jazda .Zmierz humidor powinieneś potrzebować 4oz jeśli tak do dostaniesz to ustrojstwo akurat tyle mi zostało po moim wczorajszym przygotowywaniu tych kulek ale wcale nie mam pewności czy dobrze to zalałem wodą .Michał napisz jeszcze jak i ile tej wody dodajesz bo w necie to tyle sposobów amerykańce mają ,że może Ty zostań guru od kulek i wywal tu kawe na ławe pt Jak to zrobić by nie spier.....ć poproszę .bo trochę tych kulek poleci do polski i szkoda aby się zniszczyły.

Vincent
Aficionado

Jacek Uchryn napisał/a:
Vincent napisał/a:
.
Tak wkład doskonały ale przygotowanie tego zgrabiałymi rękami to dopiero tortura toż to jest tylko ciut większe od maku a jak się rozsypie to dopiero jazda .Zmierz humidor powinieneś potrzebować 4oz jeśli tak do dostaniesz to ustrojstwo akurat tyle mi zostało po moim wczorajszym przygotowywaniu tych kulek ale wcale nie mam pewności czy dobrze to zalałem wodą .Michał napisz jeszcze jak i ile tej wody dodajesz bo w necie to tyle sposobów amerykańce mają ,że może Ty zostań guru od kulek i wywal tu kawe na ławe pt Jak to zrobić by nie spier.....ć poproszę .bo trochę tych kulek poleci do polski i szkoda aby się zniszczyły.

Bardzo chętnie zaopiekuję się kulkami :) Nie wiem ile potrzebuję, nie umiem tego wyliczyć, ale wiem że ten nawilżacz, który mam, nie wystarczy mi na zimę, więc tak czy siak, muszę dołożyć jakieś źródło wilgotności :cigar:

Jacek Uchryń
Ekspert Aficionado

Otrzymał 25 piw(a)

Przelicz tutaj http://www.heartfeltindustries.com/calculator.asp a ja spadam nad ocean ;-) mam nadzieję się nie utopić :mrgreen:

Vincent
Aficionado

Jacek Uchryn napisał/a:
Przelicz tutaj http://www.heartfeltindustries.com/calculator.asp a ja spadam nad ocean ;-) mam nadzieję się nie utopić :mrgreen:

Ok, dzięki. Wynika z tego, że 4 uncje w zupełności wystarczą :) . A, że Ci zazdroszczę tego oceanu... kurcze nawet bym w deszcz chętnie nad Bałtyk skoczył :bandit:

Jacek Uchryń
Ekspert Aficionado

Otrzymał 25 piw(a)

Wracamy do tematu kryształków .Ja przygotowanie mam za sobą skorzystałem z opcji instrukcji sprzedawcy 25ml wody na 16uncji a ,że potrzeba było mi tylko 4uncjie to wody ok6,25ml czyli trzy małe łyżeczki wody po prawi 20 godzinach wilgotność na dwóch higro 70% wnętrze humidora na razie bez cygar.

highflyer
Początkujący Aficionado

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Śro 06 Lut, 2008   

odświeżę trochę temat bo nie chce zakładac nowego... W zwiazku ze zbliżającymi się zakupami na trafice chciałbym sie spytac o jedną rzecz która przykuła moją uwagę. Jest to mianowicie płyn do nawilżaczy firmy Xikar. Czy ktos już tego używał, albo słyszał jakies opinie ? Jak cos to tu jest LINK

pepeel
[Usunięty]

http://www.ni99a.webd.pl/...r=asc&start=100

Tu sie toczyla dyskusja na temat tego plynu

AdamLuczak
Początkujący Aficionado
Mnandi Addict

Panowie,
Kupcie sobie flaszkę glikolu etylenowego, rozróbice pół na pół z wodą i będziecie mieli płyn xiakra a nawet lepszy :)
Właśnie tym nasączyłem odebrany z poczty polimerowy passatore i po 3 godzinach mam równe 69%

Adam

highflyer
Początkujący Aficionado

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Czw 07 Lut, 2008   

pepeel napisał/a:
http://www.ni99a.webd.pl/cygara/viewtopic.php?t=610&postdays=0&postorder=asc&start=100

Tu sie toczyla dyskusja na temat tego plynu

Peppel tam nie było mowy o tym płynie :mrgreen:

AdamLuczak napisał/a:
Panowie,
Kupcie sobie flaszkę glikolu etylenowego, rozróbice pół na pół z wodą i będziecie mieli płyn xiakra a nawet lepszy :)
Właśnie tym nasączyłem odebrany z poczty polimerowy passatore i po 3 godzinach mam równe 69%

Adam

Z wikipedii:
Zatrucie glikolem etylenowym - do zatrucia dochodzi poprzez omyłkowe lub samobójcze wypicie płynu zawierającego glikol etylenowy, zawarty np. w niezamarzającym płynie chłodniczym w samochodach takich jak "Borygo".

Glikol etylenowy ulega w organizmie metabolizowaniu poprzez dehydrogenazę alkoholową. Produktami przemiany są aldehyd glikolowy, kwas glikolowy, kwas glioksalowy, a także kwas szczawiowy. W moczu osób zatrutych stwierdza także niewielkie ilości formaldehydu, świadczące o tym, że glikol ulega także przemianie do kwasu mrówkowego.

W przebiegu zatrucia dochodzi do rozwoju kwasicy metabolicznej, a także uszkodzenia nerek, wątroby i mózgu.

Glikol etylenowy łatwo wchłania się z przewodu pokarmowego. Początkowe objawy zatrucia to bóle i zawroty głowy, później dołączają się bóle brzucha, wymioty, czasem biegunka. Po okresie pobudzenia przypominającym upojenie alkoholowe, dochodzi do działania depresyjnego na ośrodkowy układ nerwowy i wystąpienia śpiączki z przyśpieszonym i pogłębionym oddechem.

Przyjmuje się, że dawką śmiertelną może być około 100 ml.

Decydujące dla rozpoznania tego zatrucia jest badanie zawartości glikolu etylenowego we krwi lub moczu.

niby pic tego plynu nie bedziemy ale cygara beda nim nasaczone, i pozniej bedziemy to wdychac ? Adam jestes pewien ze to zdrowe ?? ;-)

proforma
[Usunięty]

Ty to masz problemy...

Josephros
Doświadczony Aficionado
szara eminencja ;d

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 3 piw(a)

o glikolu też już było troszkę tematy stare przejżeć i tam zadawać pytania bo tutaj o kryształakch już dawno zapomniano mimo tytułu tematu

Reklamator

Wysłany:    Reklama

Odpowiedz do tematu