Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: czy, wiesz, ze

Czy wiesz, że...
Autor Wiadomość
Arek
Aficionado

Obecności na FOSCA: 3
Otrzymał 48 piw(a)
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013   Czy wiesz, że...

Co byście powiedzieli jakby w tym dziale powstał temat w stylu "Czy wiesz, że..." ?.
Każdy mógłby tutaj wklejać co jakiś czas ciekawostkę związaną oczywiście z cygarami i wszystkim tym co z nimi jest związane itd. Następnie, oczywiście jeśli to możliwe, gdzieś na stronie forum powstałaby rubryczka (np. pomiędzy menu użytkownika, a reklamami), która byłaby czymś w rodzaju wiadomości dnia. W tej wiadomości dnia wyświetlałaby się któraś z ciekawostek z tego tematu - po jednej na dzień, lub jedna na odwiedziny strony.
Ciekawostki typu:
Czy wiesz, że... literka "L" w nazwie marki "Jose L. Piedra" jest inicjałem imienia założyciela tej marki - Lamadrid'a.
Czy wiesz, że... najdłuższy format cygara w katalogu Habanos'a to Gran Corona (235mm). Jego inna nazwa to Sancho. Cygara te produkowane są przez markę Sancho Panza.

To wszystko można generalnie gdzieś wyczytać, ale w takiej formie jest to moim zdaniem przystępniejsze i każdego dnia dowiadywalibyśmy się czegoś nowego o cygarach - wystarczyłoby wejść na stronę i kątem oka przeczytać wiadomość dnia z górnej jej części.
Jeśli pomysł już był lub jest nieciekawy to proszę o usunięcie tego postu.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
klochowicz
kawski
Nowicjusz

Wysłany: Nie 10 Lut, 2013   

Jestem za, myślę że to ciekawy pomysł, wielu amatorów w tym ja może być zainteresowanych takimi ciekawostkami. Wielu z Nas przeczytało jakąś książkę, artykuł, czy też było gdzieś i słyszało jakąś opowieść o danym cygarze, fabryce, rejonie, itd Chętnie poczytałbym takie wpisy!!!!
Postaw piwo autorowi tego posta

mój status

ARCHIE
Nowicjusz

Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: Pon 11 Lut, 2013   Jestem za

Szybko i na na temat, bardzo dobry pomysł.

ramzess2000
Nowicjusz

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: Pon 11 Lut, 2013   

Jak dla mnie świetny pomysł :cool1:

Arek
Aficionado

Otrzymał 48 piw(a)
Wysłany: Pon 11 Lut, 2013   

Cieszę się, że pomysł zdobył poparcie. Nie wiem jak to wygląda od strony El Comandante ; co on o tym myśli i czy jest możliwość dołożenia takiej ramki na forum,ale póki co możemy kontynuować ten projekt w tym temacie. Proponuje, żeby odbywało się to w ten sposób, że post pod postem piszemy ciekawostki, starając się nie zaburzać tego cyklu pytaniami, a wszelkie pytania kierować do autorów na priv. W ten sposób dział ten będzie bardziej czytelny, przejrzysty, a co za tym idzie skłoni więcej osób do zapoznania się z nim. Można podawać oczywiście więcej niż 1 ciekawostkę, ale prosiłbym żeby się nie powtarzały. Proponuję pisać w ten sposób:

Czy wiesz, że... nazwa marki Montecristo wzięła się od bohatera powieści Aleksandra Dumasa "Hrabia Monte Christo".

Arek
Aficionado

Otrzymał 48 piw(a)
Wysłany: Śro 13 Lut, 2013   

Trochę ciekawostek odnoścnie nazw marek cygar Kubańskich:
Czy wiesz, że… pierwsza nazwa Hawany(1519r) to San Cristobal de La Habana – stąd też wzięła się nazwa marki San Cristobal.
Czy wiesz, że… nazwa marki Trinidad wzięła się od miasta Trinidad, położonego w środkowej Kubie.
Czy wiesz, że… nazwa marki Sanczo Panza wzięła się od imienia wiernego giermka Don Kichota - Sancho Panzy.
Czy wiesz, że… nazwa marki "El Rey del Mundo" oznacza "Król Świata".
Czy wiesz, że… nazwa marki "Cohiba" pochodzi od słowa z języka rdzennych mieszkańców Kuby (Indianie Taino) i oznacza tytoń, oraz niejako rytuał palenia tytoniu.

Arek
Aficionado

Otrzymał 48 piw(a)
Wysłany: Czw 14 Lut, 2013   

Kolejna garstka ciekawostek odnośnie ludzi pracujących w fabrykach cygarowych na Kubie :bandit: :

Czy wiesz, że... Torcedore to osoba, która zwija cygara, dziennie od 60 do 150 cygar - w zależności od rozmiaru i formatu.
Czy wiesz, że... Ligador to osoba, która przygotowuje składniki (konkretne odmiany liści) potrzebne do wykonania konkretnych cygar niczym kucharz. Co ciekawsze zna on mieszanki jakie zastosowano do przygotowania poszczególnych cygar na pamięć, dzięki czemu nie ma potrzeby zapisywania ich na kartce.
Czy wiesz, że... Escogedores to osoby, które mają za zadanie selekcjonowanie cygar. Zwykle pracują w parach. Jedna z tych osób segreguje cygara według koloru ich wrappera, natomiast druga zajmuje się ich układaniem w pudełkach; od najciemniejszego (prawa strona) do najjaśniejszego (lewa strona).
Czy wiesz, że... Anillador to osoba, która ma za zadanie umieszczanie na cygarach właściwej im banderoli.
Czy wiesz, że... Catadores to swoiści testerzy jakości cygar. Są to osoby, które dziennie w ramach testowania cygar wypalają ich po około 5 sztuk, zapijając schłodzoną, słodką, miętową herbatką( swoją drogą chyba znalazłem zawód swoich marzeń :palacz: )

Highlander71
Ekspert Aficionado
The Thirsty Traveler

Obecności na FOSCA: 9
Otrzymał 385 piw(a)

Arek napisał/a:
(...) Czy wiesz, że... Catadores to swoiści testerzy jakości cygar. Są to osoby, które dziennie w ramach testowania cygar wypalają ich po około 5 sztuk, zapijając schłodzoną, słodką, miętową herbatką( swoją drogą chyba znalazłem zawód swoich marzeń :palacz: )

Mam nadzieję że spotkamy się na FOSCA - wypalimy po 5 cygar a rano na następny dzień zaczniemy kolejna serię zobaczymy czy nie zmienisz zdania :)

ramzess2000
Nowicjusz

Otrzymał 3 piw(a)

Highlander71 napisał/a:
Arek napisał/a:
(...) Czy wiesz, że... Catadores to swoiści testerzy jakości cygar. Są to osoby, które dziennie w ramach testowania cygar wypalają ich po około 5 sztuk, zapijając schłodzoną, słodką, miętową herbatką( swoją drogą chyba znalazłem zawód swoich marzeń :palacz: )

Mam nadzieję że spotkamy się na FOSCA - wypalimy po 5 cygar a rano na następny dzień zaczniemy kolejna serię zobaczymy czy nie zmienisz zdania :)

Ja z chęcią podejmę się takiego wyzwania :mrgreen: Paląc po dwie do trzech paczek papierosów dziennie wyrobiłem sobie bardzo wysoką tolerancje na nikotynę :mrgreen:

Odpowiedz do tematu