Aby korzystać z zawartości forum należy się zarejestrować TUTAJ
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników! :-)
Rejestrując się na forum uzyskujesz m.in. rabaty na cygara u forumowych partnerów (sklepy cygarowe). Zapraszamy!

Cigar Aficionado
autologowanie:
Witaj na forum Cigar Aficionado! Aby uzyskać pełny dostęp zaloguj się lub zarejestruj.

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: cygarowe, podroze

Cygarowe podróże :)
Autor Wiadomość
SzymonK
Aficionado

Obecności na FOSCA: 1
Otrzymał 83 piw(a)
Wysłany: Czw 10 Cze, 2021   Cygarowe podróże :)

Pomyślałem, że miłą odmianą od codziennych zdjęć cygar, będzie wycieczka do cygarowego świata :)
Niemal dwa miesiące temu uciekając od tego całego szaleństwa wylądowałem na Dominikanie. Oprócz pięknej pogody i bardzo relaksujących chwil (z cygarem i bez), zaglądnąłem do jednej z fabryk w okolicach Santiago de los Caballeros, a konkretnie w Tamboril. Hendry, bo tak nazywał się nasz kierowca zawiózł nas na teren… fabryki i oddał nas w ręce niezwykłego przewodnika – Miguela. Nas ponieważ podróżowałem z moją połówką.
Specjalnie napisałem fabryki ponieważ w miejscu, w którym wylądowałem mogłaby znajdować się jakakolwiek inna produkcja. Fabryka bardzo różniła się od tych, które widziałem do tej pory.
Jak pewnie się domyślacie – część z Was po zdjęciach, część po mieście, wybrałem fabrykę cygar La Aurora i odbyłem wspaniałą, cygarową podróż. Wspomniany wcześniej Miguel przyjął nas w pokoju, w którym świetnie zaprezentowano każdy etap rozwoju roślin oraz podstawowe informacje na temat przygotowania i fermentacji tytoniu. Już na tym etapie zadawałem wiele pytań, a on ŻADNEGO nie ignorował. Wyczerpująco odpowiadał na każde z nich, a jeśli odpowiedź zależna była od wielu czynników humorystycznie odpowiadał „depende” po czym przechodził do objaśniania. Już na tym etapie można zauważyć kilka różnic w stosunku do produkcji cygar kubańskich. Na zdjęciach widzicie kilka ujęć z tego pomieszczenia.
W kolejnym etapie przeszliśmy do samej fabryki. Miguel tylko dla pewności spytał co chcemy zobaczyć. Moja ciekawość była tak duża, że Przewodnik zabrał nas w niemal każdy zakątek fabryki. Zaczęliśmy od pomieszczenia a może bardziej strefy segregacji tytoniu, dalej trafiliśmy do pomieszczenia, w którym tytoń leżakował. Tam Miguel umożliwił mi sprawdzenie jak leżakowanie tytoniu zmienia jego aromaty. Tytoń leżakuje w beczkach po rumie Barcelo i zarówno czas jaki stan beczki (mam tu na myśli jak długo przechowywany był w nim rum), mają ogromny wpływ na jego aromat. Kolejne miejsce zwykle mało interesujące, ze względu na ostry aromat, jest często pomijane przez wielu zwiedzających – mowa tu o komorze fermentacyjnej, a tuż nieopodal magazyn po brzegi wypełniony róznymi cygarami. Pomiędzy magazynem a strefą przgotowywania, selekcji tytoniu i zwijania cygar Miguel spotkał człowieka, którego strój wskazywał, że nie jest to zwykły pracownik, ale jego twarz nie mówiła mi nic. Jak się okazało przeczucia miałem dobre, ale tylko częściowo :) Miguel przedstawił mnie Manuelowi Inoa, który od 1996 roku jest Master Blenderem w fabryce La Aurora. To właśnie przygotowywanymi przez niego mieszankami cieszymy się każdego dnia (może nawet teraz ;) ) Manuel Inoa zaprosił mnie do wojego biura, w który znajdowała się cała masa cygar(!) tych, które zostały już wyprodukowane i te, które są na etapie testowania. Po krótkiej rozmowie w trakcie, której okazało się, że gustujemy w podobnych vitolach, wręczył mi jego ulubione cygaro La Aurora 107 Nicaragua w formacie Corona. Co ciekawe to cygaro jest zwijane specjalnie dla niego od czasu kiedy zostało wycofane z produkcji. Nie pozostałem mu dłużny i w jego ręce trafiła La Gloria Cubana Exclusiva Espania :)
Jak się domyślacie naszym kolejnym krokiem była wcześniej wspomniana strefa przgotowywania i selekcji tytoniu oraz zwijania cygar. I niby widziałem to już dziesiątki razy, ale za każdym razem proces staje się co raz ciekawszy. Tam też poznałem jednego z najbardziej doświadczonych torcedores w fabryce, który akurat rollował flagowca La Aurory – preferido. Proces przygotowywania i zwijania tytoniu też różni się od tego co widziałem do tej pory. Na końcu wycieczki, a jakże trafiliśmy do sklepu ;P Nie znam aficionados, który wyszedłby z niego, z pustymi rękami :D
Cała wycieczka trwa zwykle koło 30minut. Nasza zajęła około 2 godzin. Byłem pod wrażeniem jak wiele serdeczoności nas tam spotkało. Mógłbym rozpisać się jeszcza na kolejne 10 000 znaków, ale nie chcę Was zanudzać. Jeśli moja wycieczka Was chociaż trochę zainteresowała i macie jakieś pytania, pytajcie ;)
Bardzo cieszę się, że trafiłem na Miguela. To dzięki niemu mogłem zobaczyć tak wiele. Jego wiedza zrobiła na mnie ogromne wrażenie, przyjęcie nas z otwartmi ramionami i chęć przybliżenia tego co mają najlepsze były czymś niezwykłym.
Obiecajcie mi, że jak tylko odwiedzicie fabrykę La Aurory i traficie na niego przekażecie mu gorące pozdrowienia :)

Niestety nie udaje mi się wgrać zdjęć, ale możecie znaleźć je tutaj - https://www.facebook.com/...57814104273880/
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
korea83, xiom
Odpowiedz do tematu